Neta HD 6400 Türksat 4A uydusu ayarlama

Neta HD 6400 uydu alıcısı Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Neta HD 6400 uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Neta uydu alıcımda ne gibi ayarlar yapmalıyım?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     Neta uydu alıcılarında Türksat 4A uydusu ayarlarını siz elinizle tarama yaptırarak yapabilirsiniz.Neta HD 6400 uydu alıcısında  Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

    Türksak 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Neta HD 6400  uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

    Neta HD 6400   Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. Kumandadan Menü tuşuna basarak menüye girin.
    2. “Menü > Kurulum > Manuel Arama / Düzeltme” alt menüsüne gidiniz.
    3. Aşağıdaki transponder bilgilerini  buraya giriş yapın:
      Frekans :11844  MHz  Sembol Hızı : 2222 Polarite : Dikey
      Frekans:
       11747 Sembol: 27500 Polarite: Yatay

    4. “Şebeke Arama” komutu üzerine gelin ve “OK” tuşuna basın. Bulunan kanalları kaydedin ve menüden çıkın.
    5. Tarama bitine kadar lütfen bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz uyarı verir.

    Neta HD 6400 Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Neta HD 6400  Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor. Bu kanallar sizin için önemli değilde bir sonra Neta güncellemesinde kanal listesi otomatik olarak yeni frekans bilgileri ile birlikte gelecektir.

    Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

    Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    9 yıl önce cevaplandı

      yukarıdaki belirtien şekilde işlem yapmama rağmen her hangi bir kanal bulunamıyor..sebebi nedir ?

      yakupd yakupd (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Frekans: 11747 Sembol: 27500 Polarite: Yatay Bir de bunu deneyin mavibilgisayar 9 yıl önce