netapi32.dll hatası

Bilgisayarı açtığımda netapi32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası alıyorum system 32 de var baktım. netapi32.dll hatasının çözümü nedir?

exefurkan exefurkan (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    netapi32.dll Nedir?

    netapi32.dll Windows işletim sisteminde, uygulamaların Microsoft ağına bağlanmak için kullandığı bir dosyadır.

    netapi32.dll Windows işletim sistemine ait bir dosyadır.

    netapi32.dll dosyası bulunamadı hatası,  her zaman netapi32.dll dosyası bulunamadığında alınmaz. Bazen yüklü olan ve netapi32.dll dosyasına erişmek isteyen fakat bu dosyaya erişimi olmayan bir uygulama bu hataya sebep olabilir.

    netapi32.dll hatasına sebep olabilecek durumlar şunlar:

    • Hatalı veya eksik yüklenmiş bir program
    • Bozuk sistem dosyaları
    • netapi32.dll dosyası silinmesi
    • Virüs, trojan, malware gibi zararlıla
    • Sistem kayıt defterindeki bozulmalar

    netapi32.dll hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    1. netapi32.dll hatası bir program yükledikten sonra oluştuysa o programı kaldırın veya yeniden yüklemeyi deneyin.
    2. Mutlaka virüs taraması yapın. Virüsler bazen netapi32.dll hatası almanıza sebep olur. Virüs taraması için şu programlardan faydalanabilirsiniz: Bir ya da bir kaçını kullanabilirsiniz. işiniz bittiğinde kaldırabilirsiniz.
      Malwarebytes anti-malware nedir nasıl kullanılır?
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır
      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?
      herdProtect nedir, nasıl kullanılır?

    3. Açılışta çalışan bir reklam yazılımı, zararlı yazılım buna netapi32.dll hatasına sebep oluyor olabilir. Başlangıçtaki programları kaldırın. Windows 7 başlangıç programları kaldırma

    4. netapi32.dll dosyası zarar görmüş olabilir. Kullandığınız işletim sistemine göre, Windows 7'ye uygun olan bir netapi32.dll dosyasını başka, işletim sisteminize uygun 32 bit veya 64 bit bir bilgisayardan kopyalayın.

    5. Sorun devam ediyorsa sistem dosyalarını onarmayı deneyin. Windows 7'de komut istemini yönetici olarak çalıştırın (Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?) ve komut isteminde SFC /Scannow komutunu uygulayın.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra netapi32.dll hatası çözülecektir diye düşünüyorum.

    hakan hakan (15424)