netbook sürekli takiliyor

netbookum sürekli takiliyor.. bazen bir sayfa acmak isteyince agir calisiyor.. internette gezinirken donma yapiyor.. ne yapabilirim bu sorunumu gidermek icin.. model ASUS Eee windows 7 starter

lütfen yardimci olun

tcfener tcfener (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Asus  Eee serisi netbooklar zaten donanım olarak size çok şey vadeden ürünler değillerdi. Bu sebepten bu tür sorunlar normal. Fakat yine de bilgisayarınıza bir bakım yapmak bazı işlemleri gerçekleştirmek performans artışı sağlayacaktır.

    Aşağıdaki linkleri incelerseniz size çok faydalı bilgiler verecekler:

    Düşük Sistemli Bilgisayarlarda Başlangıçta Çalışan Programlardan Hangileri Gerekli

    Netbook gibi düşük sistemli bilgisayarlar için en iyi free antivirüs hangisi

    Web browser leri verimli kullanmak

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Murat'ın belirttiklerine ilaveten, bir disk taraması (chkdsk) gerekebilir:

      Chkdisk nasıl yapılır?

      1-) İlk olarak Başlat-Çalıştır bölümüne tıklıyoruz (veya Windows ikonlu tuş+R). Açılan kutucuğa cmd yazıp enter tuşuna basıyoruz.

      2-) chkdsk C: /F /Ryazıp enter tuşuna bastığımızda C sürücümüzdeki hatalar denetlenip düzeltilmeye çalışılacaktır.

      temmuz temmuz (12505)