Netbook yere düştü ekrana görüntü gelmiyor

Lg intel Atom X130 netbook um var annem yere düşürmüş ve şuan ekran  görüntüsü gelmiyor.bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü vermiyor ne yapmalıyım?

3597 3597 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Geçmiş olsun! Herhalde senin yapabileceğin bir şey olmaz. Bir teknik servise göstermelisiniz.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      @temmuz hocama katılıyorum.Burada yazılımsal bir problem yok ve sorunun neden olduğu apaçık belli.Yere düşmesi sonucu belki ekran kullanılamaz hale geldi, ekrana giden veri kabloları hasar aldı ve görüntü aktarılmıyor.Bunu ilk bakışta anlamak zor.

      Ayrıca bilgisayar çalışıyor demişsiniz bunu nereden anladınız tam olarak.Eğer açılış sesi veya farklı bir normal hareket ile bilgisayarın çalıştığını mesela ağa bağlanması gibi olursa o zaman sorunun ekran olduğunu kesinleştirirsiniz.Ancak bilgisayar farklı bir donanım sorunu yüzünden açılmıyor ve ekrana ilk aşamada görüntü aktarmıyor da olabilir.Bu durumda ekran sağlam bozuk parça bilgisayar donanımı olacaktır.

      ismailsarp ismailsarp (6010)