Netbook Yerine Kullanabileceğim F/P Hafif Win8'li Bilgisayar Tavsiyesi

Saygıdeğer Uzman Arkadaşlar,

Daha önce defalarca yardımlarınızı gördüm. Çok teşekkürler. Önceden de bahsettiğim Dell insp. 1018 netbook tan verim alamadığım (donma-takılma problemleri...) için ortalama 1,5-2 kg civarında Win8.1 cihaz arıyorum. Şimdiye kadar araştırmalarım sonucunda yaklaşık 2500 lira civarında ve yukarısı ücret ödemek zor geliyor. Bir öğretmen olarak hemen bütün derslerde kullanıyorum bilgisayarı. (Okuma yazma öğretiminden başlayıp diğer tüm derslerde...) Sözün özü video performansı iyi, word, excel ve ppt dosyalarını takılmadan çalıştırabilecek ve mümkün olduğunca hesaplı bir ürün arıyorum. Acaba "ASUS Transformer Book T100TA-DK023H 10,1 inç Z3775 1,46 Ghz 2 GB 32 GB Tablet PC" benim için yeterli olur mu? Zira işlemcisini bilmiyorum. Bir de atom işlemci olarak geçiyor. Malum atom işlemciden (n455) ağzım yandığı için bilenlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler. Allah emeklerinizi boşa vermesin...

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Asus yerine aşağıdaki bilgisayarları size önerebilirim

    SAMSUNG NP905S3G NOTEBOOK QUAD-CORE 1.4GHZ-4GB-256SSD-13.3-AMD-W8

    Ağırlık 1.44KG Fiyatı 1.699TL

    Samsung ATIV Book 9 Lite NP-905S3G-K04TR (W8) AMD Quad-Core N2930 1,4 Ghz 13,3" 4 GB 128 GB Windows 8 Notebook

    Ağırlık 1.44KG Fiyatı 1.329TL

    ASUS T100TA INTEL ATOM Z3740 ile Samsung ATIV Book 9 Lite arasında sadece 150TL civarında bir fark var. Samsung ATIV Book 9 Lite hem hafif hem de SSD disk var üzerinde. Bir mağazada görürseniz oldukça şık bir cihaz.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      ACER 110280 Aspire V3-371 13,3 inç Core i3-4005U 4 GB 500 GB Windows 8.1 Notebook

      Ağırlığı 1.5KG

      Fiyatı 1099TL Şuanda mediaMarkt'da kampanyada

      ACER 110280 Aspire V3-371 buradan bilgi alabilirsiniz. Bu gün bir arkadaşıma sipariş verdim. I3 işlemcisi ve 1.5KG olması büyük avantaj. Fiyatı da çok uygun.  Magazada inceledim. Gayet hoş bir cihaz. Windows 8 açılış, kapanış ve çalışma hızı oldukca tatmin edici.

      Samsung Türkiye Notebook pazarından çekildiği için Samsung Notebook bulmak zor. Acer daha mantıklı duruyor.

      hakan hakan (15409)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Sayın Hakan Bey, Öncelikle teşekkür ederim. Ben tercihimi HP den yana kullandım. Her ne kadar biraz ağır olsa da genel özellikler ve fiyat yönüyle cazip geldi. En önemlisi de i5 4210u işlemci olmasıydı benim açımdan. (Pazar günü 1599 lirayken aldım.) Tek problem vga portu olmaması. Zira okuldaki projeksiyon vga ile bağlantıyı destekliyor. Mecburen hdmi to vga dönüştürücü aldım. Linkini aşağıya ekliyorum. Tekrar teşekkürler... http://www.teknosa.com/urunler/125032792/hp-pavilion-15-p005st-g7x37ea-notebook#product-features yunusemre2344 9 yıl önce
      • Hayırlı olsun, güle güle kullanın hakan 9 yıl önce

      Çok çok teşekkürler sayın Cemkara... Tavsiye ettiğinize göre sormam abes olacak ama kusura bakmayın tereddüdümü gidermek için soruyorum.  AMD işlemciler de aşırı ısındığında resetlemediği şeklinde bir bilgi duymuştum. Bir de Samsung Ativ üretiminin durdurulduğunu söyledi bazı satıcılar. Yoksa ben de tercihimi Ativ den yana kullanmayı düşünüyordum. Nitekim evimde 5-6 senedir kullandığım Samsung R522 dizüstünden çok memnunum. Tekrar çok teşekkürler...

      yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
      9 yıl önce cevaplandı

      • AMD işlemcilerin 90'lı yıllardan kalan ısı ile ilgili kötü bir namı var. Fakat bahsettiğiniz ısı sorununu özellikle samsung için hiç duymadım. Google'dan hatta şimdi biraz yabancı siteleri araştırdım fakat böyle bir sorun bulamadım. Daha sonra yerli sitelerde rama yaptım yine bahsettiğiniz gibi bir ısı sorunundan bahdeden kullanıcıya rastlamadım. Sansung Ativ Intel işlemcili ultrabook kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. Daha önce pek çok marka kullandım, tereddütlü şekilde anladım. Fatat beklentilerimin çok üstünde çıktı. cemkara 9 yıl önce