Netcrawl Ads kaldırma

0

Netcrawl Ads nedir? Netcrawl Ads reklamları nasıl kaldırılır?

Netcrawl Ads bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Netcrawl Ads bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde Netcrawl Ads ve Similar Products yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Netcrawl Ads kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (11008)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Netcrawl Ads Ads nedir?

  Netcrawl Ads Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Netcrawl Ads Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Netcrawl Ads Ads reklamlarını tıkladıklarında Netcrawl Ads reklam yazılımı para kazanır.

  Netcrawl bilgisayarınıza bulaştığında şunlar ile karşılaşırsınız:

  • Sitelerde banner reklamlar ( her sitede)
  • Linklere tıkladığınızda önce adf.ly gibi sitelere yönlendirme
  • Kendinden açılır reklam pencereleri
  • Bilmediğiniz programların bilgisayarınıza yüklenmesi.
  • Chrome gibi tarayıcılara eklenen uzantılar.

  Netcrawl Ads bilgisayarıma nasıl yüklendi?

  Netcrawl Ads reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir. 

  İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Netcrawl Ads Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler. 

  Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Netcrawl Ads Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

  Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

  Netcrawl Ads virüs mü?

  Netcrawl Ads teknik olarak virüs değildir. Netcrawl Ads , virüs özelliklerine sahip değildir. Netcrawl Ads ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Netcrawl Ads virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Netcrawl Ads virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Netcrawl Ads virüs olarak adlandırılsa da Netcrawl Ads virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

  Netcrawl Ads kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Netcrawl Ads kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

  Netcrawl Ads ads kaldırma, Netcrawl Ads ’ten kurtulma adımları

  Netcrawl Ads ads veya Netcrawl Ads olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

  Netcrawl Ads kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

  Netcrawl Ads kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

   

  Netcrawl Ads  kaldırma : Bilgisayara yüklü reklam yazılımının kaldırılması

  Netcrawl Ads   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Netcrawl Ads kaldırmak  için şu yolu izleyin:

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Açılan listeden Netcrawl Ads  bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Netcrawl Ads  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.
   Burada bir sebepten programı bulamazsanız aşağıdaki işlemlere devam edin.

  Netcrawl Ads nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

  Netcrawl Ads kaldırma: Potansiyel olarak istenmeyen yazılımların tespit edilmesi ve malware yazılımların silinmesi

  1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
  3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
  4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
  5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Netcrawl Ads kaldırma ve Netcrawl Ads kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Netcrawl Ads silme işleminden sonra Netcrawl Ads ads’den kurtulmuş olacaksınız.

  murat murat (11008)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol