Netflix hesabım çalınıyor bilgilerim profil fotoğrafım değiştiriliyor ne yapabilirim?

Netflix hesabım sürekli birileri tarafından çalınıyor profil fotoğrafı, adı, diğer bilgileri değiştiriliyor bunun sebebin ne olabilir?

Netflix hesabımı nasıl güvene alabilirim?

Netflix hesabımı çalınmaya karşı nasıl korurum?

Aynı durumu yaşayan başka kişiler var mı?

omercik omercik (9418)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Netflix hesabım sürekli birileri tarafından çalınıyor profil fotoğrafı, adı, diğer bilgileri değiştiriliyor bunun sebebin ne olabilir?

    Bilgisayarına keylogger bulaştığı zaman bu keylogger üzerinden senin bilgilerine ulaşa bilirler yani bu virüs üzeriden tüm bilgilerini çalabilirler. Bu virüsten kurtula bilmek için bilgisayarını şu antivirüs programları ile taramanda fayda var

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    Netflix hesabımı nasıl güvene alabilirim?

    Herhangi bir yerde veya sahte netflix sitelerine girip şifreni girdiğin zaman şifreni kırmaları kolay oluyor veya netflix hilesi vs. indirdiğin zaman. Netflix hesabının şifresini "123456" gibi kolay şifreler koyarsan veya "dark123" gibi şifreler koyarsan şifrenin kırılması kolay olacaktır fakat şöyle bir şifreler koyarsan kırılması zor olur "Q1X5ANV_+1" gibi şifreler koyarsan şifreni kırma olasılıkları azalacaktır.

    Netflix hesabımı çalınmaya karşı nasıl korurum?

    Netflix şifreni kolay olmayacak şekilde şifre koyarsan ve netflix hilesi vs. gibi uygulamalar indirmezsen netflix hesabını koruya bilirsin ayrıca arkadaşlarınla'da paylaşmamanda fayda var.

    Aynı durumu yaşayan başka kişiler var mı?

    Büyük ihtimallen hesabının şifresini birisi biliyor veya kayıt olurkenki e-mail hesabının şifresini birisi biliyor ve bu sayede hesabını sürekli ele geçiriyor benim önerim kayıt olduğun e-posta hesabının şifresini değiştirip ve netflix hesabının da şifresini değiştirip beklemek olacaktır. Bu sorun Netflix'den kaynaklanmıyor senin hesabının şifresini birisi biliyor veya e-posta'nın şifresini ve bunlara girerek şifreni değiştiriyor.

    darkcrak darkcrak (5168)