Netpanel Study Eklentisi Nasıl Silinir

Merhaba, daha önce çeşitli sebeplerden ötürü bu eklentinin kurulmasına yardımcı olacak bir program indirmiştim. Artık bu eklentiyi kullanmak istemiyorum. Eklentiyi kaldırıyorum ama Chrome' u her açtığımda tekrar aktif oluyor. İlgili programı da bulamadım. Program Files' tan ilgili bir kaç klasörü temizledim ama fayda etmedi. Lütfen yardımcı olun, çözüm önerilerinizi heyecanla bekliyorum...

d3f4ult d3f4ult (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Chrome'u sıfırlamak senin için sorun değilse Chrome default klasörünü silmen sana yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default
      Windows 7 ve Windows 8, Windows 10 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:
      Windows 10 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
    4. Bu klasördeki DEFAULT klasörünü silin.

    Bu işlemden sonra Netpanel Study eklentisi silinecek ve bir daha geri gelmeyecektir diye düşünüyorum. Bir şekilde Netpanel Study yine otomatik yükleniyorsa bilgisayarda bunu yükleyen bir program var demektir.

    hakan hakan (15394)