netsvcs bilgisayarımıza zarar verir mi?

Bilgisayarımda netsvcs diye bir program var ve bildiğim kadarı ile bilgisayarı yavaşlatıyormuş. Bu programı silsem düzelir mi, netsvcs dosyasını nasıl silerim?

kullanici935829 kullanici935829 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    svchost.exe(netsvcs) Windows işletim sisteminin önemli bir dosyasıdır.  svchost.exe(netsvcs) dosyasını silmek çok büyük sorunlara yol açar. svchost.exe(netsvcs) bilgisayarı yavaşlatıyorsa arkada çalışan çok fazla hizmet var demektir.  Bunlar genelde olması gereken zorunlu hizmetlerdir.

    svchost.exe(netsvcs) konum olarak diskte C:\Windows\System32 yolu altında bulunur. Bunun dışında farklı bir konumda olan svchost.exe(netsvcs)  dosyası virüs olabilir. Virüs taraması yapabilirsiniz.

    svchost.exe(netsvcs)  görev yöneticisinde birdan fazla görünür. Bu da normal bir durum. Farklı hizmetler svchost.exe(netsvcs)  kontrolünde, yönetiminde çalıştırılır. Görev yöneticisinde  Windows Güvenlik duvarı, Windows update gibi pek çok önemli hizmet svchost.exe(netsvcs)  uygulaması tarafından yönetilir.

    murat murat (12492)