NETWORK_FAILED hatası

Google Chrome'a eklenti yüklerken NETWORK_FAILED hatası alıyorum.

Chrome Web Magazası / Chrome Web store üzerinden eklenti indirmek istediğimde An error has occurred / Bir hata oluştu  / NETWORK_FAILED hatası alıyorum ve eklenti yüklenmiyor.

Uzantı yüklemek isterken alınan NETWORK_FAILED hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome NETWORK_FAILED hatasının birden fazla sebebi olabilir:

    • AdBlock benzeri reklam engelleme yazılımı eklentisi kullanıyorsanız bu hatayı alabilirsiniz. Bu eklentiyi devreden çıkartmak çözüm olabilir.
    • Antivirüs programları bazen bu hataya sebep olabiliyor, antivirüs yazılımını devreden çıkartmalı ve öyle denemelisiniz.
    • Aynı kullanıcı bilgileri ile başka cihazlardan oturum açtıysanız bazen bu durum sorun çıkartabiliyor.
    • Zararlı eklentiler NETWORK_FAILED hatasına sebep olabilir.

    Yukarıdaki ihtimalleri gözden geçirdiniz fakay yine de bu hatayı alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapın.

    Google Chrome eklenti / uzantı yüklerken alınan  An error has occurred / NETWORK_FAILED hatasının çözümü için Chrome'u yeniden yüklemek gerekiyor.

    Chrome Web Magazasından uygulama yüklerken alınan  NETWORK_FAILED hatasının çözümü için şunları yapın:

    1. Google Chrome'u kaldırın.
    2. Daha sonra Google Chrome profil klasörünü silin. Bu işlemden sonra tüm uzantılarınız silinecektir
    3. Chrome profil ve veri klasörünü bulmak için bilgisayarda şu yolu izleyin
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome

      Veya Türkçe ise;

      C:\Kullanıcılar\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome

    4. Eğer AppData klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
    5. Chrome klasörünü silin.
    6. Daha sonra Chrome kurulum klasörünü el ile silin. Aşağıdaki yoldaki Chrome klasörünü silin.
      C:\Program Files (x86)\Google
      Veya
      C:\Program Files\Google

    7. En sonunda buradan Google Chrome 'u indirin ve kurun.

    Yeni kurulumdan sonra Chrome Web Magazasından uygulama yüklerken alınan  NETWORK_FAILED hatası çözülmüş olmalıdır.

    cemkara cemkara (4215)