NewPlayer nasıl kaldırılır?

NewPlayer nedir?

Geçtiğimiz günlerde bir dizi izleme sitesine girdim. Diziyi açtığımda tarayıcıda kendiliğinden yeni sekme açıldı ve Setup.exe isimli bir dosya indirdi. Açılan sayfada diziyi izleyebilmek için Video Player yüklemem gerektiği yazıyordu. Ben de yükledim.

Daha sonra NewPlayer programını açtığımda tarayıcılarımın anasayfalarının ve yeni sekme sayfalarının istart.webssearches.com olduğunu farkettim. Değiştirmeyi denedim kaç kere fakat bilgisayarı yeniden açtığımda tekrar istart.webssearches.com geldi.

NewPlayer nasıl kaldırılır?

istart.webssearches.com nasıl kaldırılır?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NewPlayer bir istenmeyen yazılımdır. NewPlayer üretilme amacı para kazanmaktır.

    NewPlayer uygulaması kendisi yüklenirken yanında başka istenmeyen yazılımlar, malware, reklam yazılımları gibi yazılımlar yükleyerek sizin internet geçmişinizi, internet hareketlerinizi kaydedip uzaktaki başka sunuculara, başka şirketlere para karşılığı satar. Ayrıca yanı sıra yüklenen adware ve istenmeyen yazılımlar, tarayıcılarınızda sürekli pop-up reklamlar açıp, yeni sekmede reklamlar açıp sizi rahatsız ederler.

    Bu gibi durumlardan korunmak için ne yapmalıyım? linkinden bunların bir daha başınıza gelmemesi için ne gibi önlemler alabileceğinizi, neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

    En iyi ücretsiz antivirüs programları linkindeki antivirüs programlarından birini seçip bilgisayarınıza yükleyin ve sık sık tarama yaptırın.

    NewPlayer kaldırmak için aşağıdaki adımları eksiksiz ve sırasıyla yapmanız önemlidir. Adımlarda takıldığınız veya anlamadığınız bir nokta olduğunda bize yazmaktan çekinmeyin.

    Adım 1: Bilgisayardan NewPlayer kaldırma

    NewPlayer kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • NewPlayer ​ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      NewPlayer ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      NewPlayer, Cinem4S, FastAgain PC Booster, FreeSoftToday, Youtube Downloader HD, Fast Free Converter, Video Media Player 1.1 ve DVDX Player 3.2

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    NewPlayer'ı bilgisayardan kaldırdıktan sonra istart.webssearches.com kaldırma linkini kullanarak istart.webssearches.com kaldırmak için yapmanız gereken işlemleri öğrenebilirsiniz.

    Tüm işlemleri sırayla yapmadığınız takdirde sorununuz bilgisayarı tekrar başlattığınızda devam edecektir.

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://istart.webssearches.com istenmeyen tarayıcı korsanı ve NewPlayer potansiyel olarak istenmeyen programı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook'ta takip ederek bize destek olabilirsiniz:

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    EceKoc EceKoc (834)