Newtonsoft.Json dosyasını veya bütünleştirilmiş kodunu ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi

C# ile yazılmış uygulamamda aşağıdaki hatayı alıyorum:

'Newtonsoft.Json, Version=11.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' dosyasını veya bütünleştirilmiş kodunu ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Konumlandırılan bütünleştirilmiş kodun bildirim tanımı bütünleştirilmiş kod başvurusuyla eşleşmiyor. (HRESULT özel durum döndürdü: 0x80131040)

Hatanın çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    'Newtonsoft.Json, Version=11.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' dosyasını veya bütünleştirilmiş kodunu ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Konumlandırılan bütünleştirilmiş kodun bildirim tanımı bütünleştirilmiş kod başvurusuyla eşleşmiyor. (HRESULT özel durum döndürdü: 0x80131040)

    Uygulamanızda yukarıdaki hatayı alıyorsanız hatanın sebebi kullandığınız kütüphane dosyasının sürüm çakışmasından olabilir. Solution içinde birden fazla proje varsa ve bu projeler örnekteki Newtonsoft.Json gibi bir libary kullanıyorsa iki proje arasındaki sürüm farkı sorun yaşatıyor olabilir.

    Örneğin benim aldığım hatada projelerden biri Newtonsoft.Json 10.0 sürümünü kullanıyorken diğer proje 11 sürümünü kullanıyordu.  Newtonsoft.Json sürüm 10 olanı 11'e yükselttiğimde sorun çözüldü.

    alattin alattin (16999)