Next Minix HD Amigo Türksat 4A uydusu ayarlama

Next Minix HD Amigo uydu alıcısı Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Minix HD Amigo uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

Türksat 4A uydu yayınlarını almak için Next uydu alıcımda ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Minix HD Amigo Türksat 4A kanal ayarları nasıl yapılır?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    Next uydu alıcılarının yeni olanları genelde bu işlemi otomatik olarak yapabilecek yeteneğe sahipler. Fakat Türksat 4A uydusu ayarlarını siz elinizle tarama yaptırarak yapabilirsiniz.Next Minix HD Amigo uydu alıcısında  Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

    Türksak 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Next Minix HD Amigo uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

    Next Minix HD Amigo  Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. Uydu alıcınızın kumandasından Menü tuşuna basın.
    2. Kanal Düzenle seçeneğini seçin
    3. Uydu Kanallarını sil bölümününe  OK tuşuna basarak girin.
    4. Türksat uydusunu OK tuşuna basarak seçin. Sağ tarafda seçme işareti olan X işareti çıkmış olmalı.
    5. Kumanda Sarı renkli tuşa basarak çıkan uyarıya EVET diyerek devam edin.
    6. Bu işlemden sonra artık Next Minix HD Türksat 4A yeni Türksat 4A kanal listesini güncellemek için hazır hale geldi.
    7. Menü'den Kurulum menüsü altıdaki Uydu kurulum bölümüne girin.
    8. 25. numaralı uydu Türksat 2A/3A/4A yanında kalp işareti gözükmektedir. Kalp işareti gözükmüyorsa öncelikle OK tuşuna basarak kalp işareti gelmesini sağlayın.
    9. Son olarak kılavuzu ok tuşlarını kullanarak TRANSPONDER bölümüne alıp, 11844 V 2222 değerini seçin.
    10. NIT ARAMA: EVET konumuna alıp.
    11. ARAMA MODU: TP ARAMA olarak değiştirip kumandadaki KIRMIZI tuşa basarak otomatik taramayı başlatın.
    12. Tarama bitine kadar lütfen bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz uyarı verir.

    Next Minix HD Amigo Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Next Minix HD Amigo Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor. Bu kanallar sizin için önemli değilde bir sonra Next güncellemesinde kanal listesi otomatik olarak yeni frekans bilgileri ile birlikte gelecektir.

    Bu işlemler sonrasında aradığınız kanallardan eksik olan varsa el ile frekans bilgisini girerek bulabilirsiniz.

    Türksat 4A güncel frekans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    9 yıl önce cevaplandı

      NIT ARAMA yi degistiremiyorum uzerine gelmiyor sorun ne olabilir

      osmansec osmansec (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        NIT Aramayı aktif etmek için önce bir satır alttaki "Arama Modu"nu  "TP Arama" yap.

        temmuz temmuz (12505)
        9 yıl önce cevaplandı

          merhaba tüm adımlar tamam.arama tuşuna bastıktan sonra bi kaç saniye sonra  kanal bulunamadı diyor.yardımcı olabilir misiniz ?

          izzettin izzettin (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • seviye ve kalite sıfır hiç oynamıyor. izzettin 9 yıl önce
          • Canak yon ve LNB receiver (varsa diseqc swith) kablo baglantilari kontrol edilmeli, girlilen deger ve bilgilerin dogrulugu yeniden gozden gecirilmeli, ag, sebeke, network yada nit, mutlaka acik olmali. Hala olmuyor veya sinyal yakalanamiyorsa, LNB ve/veya receiver degistirilerek denenmeli. Bunlardan baskada care yok zaten. temmuz 9 yıl önce
          • başka uydu ve dsmart getirildi çalışıyor,herhangi bir sorun yok,bağlantı kablolarında. izzettin 9 yıl önce
          • Öyleyse receiver ayarlarını yapamıyorsun veya receiver bozuldu (Son ihtimal çok zayıftır. Çünkü bozulma normalde birden bire olmaz, olmamalı). 11844 V 2222 3/4 ayarlı transporder seçildiğinde veya eğer bu tranporder yok ise oluşturulduğunda sinyal yinemi yok? Çanak doğru ayarlı LNB ve kablolar sağlam olduğunda bu ayarlı trosporder'da mutlaka sinyal olmalı ve en az %70, %80.. birdaha kontrol etmelisin. temmuz 9 yıl önce

          Merhaba, Dediğinizin Aynısını Uyguladım Ancak Kanalar aranırken frekanslar geliyor ve yanlarına (hatalı) şeklinde yazı geliyor bittikden sonra kanal bulunamadı yazısı yardımcı olursanız sevinirim

          dslma191 dslma191 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Tekrar Merhaba Dediğiniz gibi Yaptım TP Arama Seçtim Nit Arama Evet Yaptım Kırmızıya Bastım 11747 27500 ... (hatalı) . . . Diye Gidiyor sondanda kanal bulunamadı diyor :( dslma191 9 yıl önce
          • Birde 11844 V(Dikey) 2222 ile dene istersen. Yine nit arama açık ve TP arama mod'lu olsun. Ayrıca uydu ayarları ve eğer kullanıyorsan Diseqc ayarlarına bakarsan iyi olur (Diseqc, birden fazla çanak olduğu hallerde açık olarak seçili olur ve çanak sayısına göre portlar atanır. Turksat Port 1, Hotbird Port 2 gibi.. Turksat ayarlarında önce 11844 V(Dikey) 2222 3/4 (veya otomatik ) bilgi ve değerleriyle bir tronsperder ekle (oluştur) ondan sonra nit açık, tp arama modunda arama başlat. temmuz 9 yıl önce

          hepsini yaptım ama kanal bulunumadı uyarısı veriyor ne yapmam lazım?

          gokcencakmak gokcencakmak (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Uydu ayarları ve eğer kullanıyorsan Diseqc ayarlarına bakarsan iyi olur (Diseqc, birden fazla çanak olduğu hallerde açık olarak seçili olur ve çanak sayısına göre portlar atanır. Turksat Port 1, Hotbird Port 2 gibi.. Turksat ayarlarında önce 11844 V(Dikey) 2222 3/4 (veya otomatik ) bilgi ve değerleriyle bir tronsperder ekle (oluştur) ondan sonra nit açık, tp arama modunda arama başlat. temmuz 9 yıl önce

          http://www.youtube.com/watch?v=7EGYSqWCgOs  next amigo için video anlatım frekans ayarlama 4a

          konmak konmak (1)