Next Minix HD Mavi Pembe Türksat 4A uydusu ayarlama

Next Minix HD Mavi Pembe uydu alıcısı Türksat 4A uydusu ayarları nasıl yapılır? Minix HD Mavi Pembe uydu alıcısı Türksat 4A güncellemesi nasıl yapılır?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

             Next uydu alıcılarının yeni olanları genelde bu işlemi otomatik olarak yapabilecek yeteneğe sahipler. Fakat Türksat 4A uydusu ayarlarını siz elinizle tarama yaptırarak yapabilirsiniz.Next Minix HD Mavi / Pembe uydu alıcısında  Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda adım adım anlatılmıştır.

    Türksak 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Next Minix HD Mavi / Pembe uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

    Next Minix HD Mavi / Pembe  Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. Uydu alıcınızın kumandasından Menü tuşuna basın.
    2. Kanal Düzenle seçeneğini seçin
    3. Uydu Kanallarını sil bölümününe  OK tuşuna basarak girin.
    4. Türksat uydusunu OK tuşuna basarak seçin. Sağ tarafda seçme işareti olan X işareti çıkmış olmalı.
    5. Kumanda Sarı renkli tuşa basarak çıkan uyarıya EVET diyerek devam edin.
    6. Bu işlemden sonra artık Next Minix HD Türksat 4A yeni Türksat 4A kanal listesini güncellemek için hazır hale geldi.
    7. Menü'den Kurulum menüsü altıdaki Uydu kurulum bölümüne girin.
    8. 25. numaralı uydu Türksat 2A/3A/4A yanında kalp işareti gözükmektedir. Kalp işareti gözükmüyorsa öncelikle OK tuşuna basarak kalp işareti gelmesini sağlayın.
    9. Son olarak kılavuzu ok tuşlarını kullanarak TRANSPONDER bölümüne alıp, 11844 V 2222 değerini seçin.
    10. NIT ARAMA: EVET konumuna alıp.
    11. ARAMA MODU: TP ARAMA olarak değiştirip kumandadaki KIRMIZI tuşa basarak otomatik taramayı başlatın.
    12. Tarama bitine kadar lütfen bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz uyarı verir.

    Next Minix HD Mavi / Pembe Türksat 4A uydusu ayarlama işlemi bu işlemden sonra bitmiş olacak. Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları artık alabiliyor olmalısınız.

    Next Minix HD Mavi / Pembe Türksat 4A uydu ayarı yaptığınızda bazı kanallar otomatik olarak gelmiyorsa bu kanalların frekanslarını eliniz ile teker teker girmeniz gerekiyor. Bu kanallar sizin için önemli değilde bir sonra Next güncellemesinde kanal listesi otomatik olarak yeni frekans bilgileri ile birlikte gelecektir.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)