NextCoup kaldırma

NextCoup virüs müNextCoup kaldırmaNextCoup temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

NextCoup teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde reklamlar gösterir. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur.

NextCoup virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir. Pek çok kişi NextCoup yazılımını reklam virüsü olarak tanımlanır. Fakat hiç bir virüs özelliği göstermez.

NextCoup kaldırma ve NextCoup temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. NextCoup potansiyel istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
  2. NextCoup yazılımının Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırılması
  3. Adwcleaner ile NextCoup kaldırma ve temizleme
  4. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi
  5. HitmanPro ile NextCoup kaldırma ve temizleme
utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NextCoup ​virüs mü?

    NextCoup teknik olarak virüs değildir fakat işletim sisteminizin derinliklerine erişebilen rootkit özellikleri, tarayıcı gaspçılığı gibi zararlı özellikler barındırır. Bu yüzden potansiyel istenmeyen yazılım olarak adlandırılır.

    NextCoup, genellikle bedava yazılımlarla birlikte gelir. Fakat bilgisayarınıza girdikten sonra reklamlarla karşılaşmaya başlarsınız. Genellikle “Youtube Downloader HD”, “Fast Free Converter”, “Video Media Player 1.1″ ve “DVDX Player 3.2″ yazılımlarıyla birlikte bilgisayarınıza yerleşir.

    NextCoup yazılımının kaldırılması için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    Adım 1 :  NextCoup yazılımının kaldırılması

    NextCoup kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • NextCoup ​ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      NextCoup ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Youtube Downloader HD, Fast Free Converter, Video Media Player 1.1 ve DVDX Player 3.2

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2 : Tarayıcıları sıfırlayarak NextCoup yazılımını temizlemek

    Tarayıcıları sıfırlamak için aşağıdaki linklerdeki adımları izleyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Ayrıca Chrome üzerinden uzantıları da temizlemek gereklidir. Bunun için Chrome'da sağ üstteki ikona tıklayınız ve Araçlar menüsünden Uzantılar'a tıklatınız. Burada NextCoup isimli bir uzantı ve tanıyamadığınız başka bir uzantı görürseniz, yanında bulunan çöp kutusu işaretine basarak kaldırabilirsiniz.

    Adım 3 : Adwcleaner ile NextCoup kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan NextCoup kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Ads by Sense  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner NextCoup istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan NextCoup ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Ads by Sense kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 4:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Adım 5:  HitmanPro ile NextCoup kaldırma

    Son olarak NextCoup yazılımının kaldırıldığından emin olmak için HitmanPro yazılımını indirip tarama yapmalısınız. HitmanPro yazılımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Bu adımların ardından NextCoup isimli yazılımdan kurtulmuş olacaksınız.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinden takip ederek destek verebilirsiniz: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Söylenilen her şeyi yaptım ama chromu kapatıp açtığımda uzantılar bölümünde next coup etkin olarak gözüküyo. yani hala temizlenmemiş. ne yapmam gerekiyor?

      sevda18 sevda18 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • İşlemleri eksiksiz bir şekilde yaptığınıza emin olunuz. Eğer etkin olarak gözüküyorsa ve kaldırmanıza için veriyorsa yanında bulunan çöp kutusu işaretine basarak kaldırmayı deneyiniz. Kaldıramıyorsanız yukarıdan geliştirici modunu açınız ve uzantının kimlik numarasını bulunuz. C:\Users\KULLANICI ADINIZ\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions klasörüne girip o kimlikteki klasörü bulup siliniz. Ayrıca ADWCleaner, Malwarebytes ve HitmanPro ile yapacağınız taramalar bu yazılımın tamamen silinmesine yardım edecektir. utkubayat 9 yıl önce