No cable connected hatası

İki gün önce GEFORCE GTX 750TI  ekran kartı aldım. Monitörümle girişleri uyuşmadı. Fakat VGA DVI-I dönüştürücü ile bu sorunu hallettim. Kurulumu yaptım, sorunsuz çalışmaya başladı. Dün oyun oynarken birden hoparlörden ses geldi ve No Cable Connected yazısı ekrana geldi. Eski ekran kartımı takıyorum ve görüntü geliyor. Yani kabloda bir sıkıntı yok. Fakat bilgisayar açıldığında  "Load vender.dll fail fail to load dlls. please install VGA driver" hatası geliyor. Fakat çalışmasına engel olmuyor. Ne yapmalıyım?

martilar martilar (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle Diğer konuyu silebilirsin :D

    Sorununa gelecek olursak internette biraz araştırma yapdım ve genelde sürücüden kaynaklandğı yazıyor öncelik olarak aşağıdaki linkden sürücünü tamamen nasıl kaldırılacağını öğren ve kaldır.

    Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

    Bunu kullanmak istemezsen aşağıdakinide kullanabilirsin.

    Driver Fusion

    • Buradan programı indirelim ve kuralım (  Driver Fusion  )
    • Kuruduk dan sonra programı açalım ve
    •  Sol taraftaki çöp kutusu şekline olana tıklayalım
    • Display yazısını ve ekran kartı. resmini gördüğümüze tıklayalım
    • Karşımıza Amd ve Nvidia yazısı çıkacak sizde hangisi varsa ona tıklayalım ve
    • Aşağıda delete yazısını göreceksiniz onada tıklayın bir uyarı gelecek yukarıda ona yes diyelim.
    • İşlem bittiğinde her dosyayı silemedik premium alın dersede siz aldırmayın sileceğini sildi zaten

    Sürücüyü kaldırdıkdan  sonra

    http://www.nvidia.com.tr/drivers

    Burdanda ekran kartınıza ve işletim sistemine uygu sürücüyü indir ve kur.

    Dediğim gibi eğer sürcüden kaynaklanıyor ise inşallah bu şeklide sorun çözülür. Sorun çözülürse ve çözüm yöntemini yazarsan diğer arkadaşlarda güzel bir kaynak olur çünkü pek türkçe kaynak yok.Kolay gelsin şimdiden,

    kutlugalp kutlugalp (136)