no1techblog.blogspot.com kaldirma

No1techblog.blogspot.com siber dolandırıcılar tarafından geliştirilen, bilgisayarınız açıldığında veya Chrome, Firefox, Internet explorer gibi internet tarayıcılarını açtığınızda http://no1techblog.blogspot.com adresini açan bir tür zararlı yazılımdır (Malware). no1techblog.blogspot.com bilgisayarınıza ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelir. no1techblog.blogspot.com sitesini açmasındaki sebep sitede bulunan reklamlar vasıtası ile yazılımı geliştirenlere para kazandırmaktır. Aşağıda no1techblog.blogspot.com kaldırma adım adım anlatılmıştır. no1techblog.blogspot.com diğer tarayıcı gaspcılarından farklı olarak sisteme programda yükler bu sebepten no1techblog.blogspot.com temizleme işlemi de yapılmalıdır.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Manuel no1techblog.blogspot.com kaldırma :

    1. Ctrl + Alt + Delete veya Ctrl + Shift + Escape  tuşlarına basarak görev yöneticisini açın.
    2. İşlemler sekmesinde No1techblog.exe bulun ve sağ tuşla tıklayın. Görevi sonlandır seçin.
    3. Aşağıdaki dosya ve klasörleri bulun ve silin
      %program files%\ No1techblog.dll
      %documents and settings%\all users\ application data\ No1techblog
      C:\WINDOWS\system32\drivers\ No1techblog.blogspot.com virus
      C:\Users\Vishruth\AppData\Local\Temp\ (Bu klasörün altındaki herşeyi silin)
      C:\windows\system32\drivers\mrxsmb.sys(random)
      C:\WINDOWS\system32\drivers\redbook.sys(random

    no1techblog.blogspot.com temizleme için aşağıdaki işlemlere devam edin.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan no1techblog.blogspot.com kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      no1techblog.blogspot.com  temizleme - adw Cleaner
      ADW Cleaner  no1techblog.blogspot.com  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan no1techblog.blogspot.com  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      no1techblog.blogspot.com   kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından no1techblog.blogspot.com temizleme

    Junkware,  no1techblog.blogspot.com  uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  no1techblog.blogspot.com  kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki no1techblog.blogspot.com  uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      no1techblog.blogspot.com  kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Son olarak no1techblog.blogspot.com  ve diğer malware yazılımlardan bilgisayarı arındırmak  için Malware bytes kullanabilirsiniz.

    MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    no1techblog gibi zararlı yazılımlar kişisel bilgilerinizin çalınmasına, bilgisayarınızın yavaşlamasına, sebep olabilir. Bu sebepten bilgisayarınızda güncel bir antivirüs yazılımı kurulu olmalıdır.

    Genel bir güvenlik taraması ve bakım için bilgisasarınızı malwarebytes ile 15 günde 1 tarayabilirsiniz.  Malwarebytes yazılımının güncellemesini de yapmayı unutmayın. Programın açılışı sırasında sizi bu konuda uyaracaktır.

    hakan hakan (15394)