Node.js ve socket.io chat sistemi hakkında

Merhabalar ben Node.js ve socket.io kullanarak bir chat sistemi yapmak istiyorum.Jquery ile yaptım 5 saniyede bir çekiyor veriyi ama bu kullanıcılar artınca performans açısından sıkıntı çıkaracak.Şimdi benim merak ettiğim şey Node.js ve socket.io ile chat sistemi yapmak jquery ajax kullanarak yapmak kadar kolay mı? Birde ben bir hosting şirketinin hosting paketinden aldım.Node.js ve socket.io kullanabilmem için sunucuya birşey yüklemem gerekir mi? Eğer gerekirse hosting şirketi bunu sunucuya kurar mı? Site php ile yazılmıştır. @alattin abi konuya bekleniyor.

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Node.js sunucu taraflı bir çözüm. Bu sebepten sunucuya bir şeyler yüklemen gerekecek.

    Jquery ile bir şeyler yapıyorsan sunucu tarafında işlem yapmana gerek yoktur. Sadece kütüphaneyi sayfana linklersin ve jquery komutlarını kullanmaya başlarsın. Ama Node.js için öncelikle sunucunun buna uygun olması gerekir.

    Hosting şirketinle görüş. Belki zaten aldığın hosting paketi node.js barındırıyordur.

    alattin alattin (16999)