Nokia 5800 telefona WhatsApp yüklenir mi?

merhaba 2 hafta önce okuldan eve dönerken  gaspa uğradım ve samsung j7 telefonum çalındı bunun üzerine mağaza mağaza dolaşmaya karar verdim dolaştım fakat bana uygun pek telefon bulabildiğim söylenemez.Bunun üzerine benim hem işimi görebilecek hemde pahalı olmayan bir telefon bakmaya karar verdim ki kısa sürede bulabildim.bulduğum telefon nokia 5800 eski bir telefon fakat benim işimi görebileceğini düşünüyorum çünkü telefonda yaptığım çok küçük şeyler var bunlardan bazıları müzik dinleme internete girme ve whatsapp ta arkadaşlarımla ara sıra mesajlaşma.Yani benim telefonlarda yaptığım şeyler bu kadar fakat aklıma takılan bir soru var whatsapp kısa bir süre önce nokia 5800 e karşın desteğini galiba kesmiş.Kesmesine rağmen telefonda whatsapp kullanabilirmiyim veya kullanamazsam bile bir çözümü varmıdır.Niye nokia 5800 gibi boş sorular sormayın sebebi ucuz olması ve dikkat çekmemesi.Evet arkadaşlar lütfen bu problemi son derece ciddiye alarak çözmeye çalışırsanız sevinirim ona göre telefonu büyük bir ihtimal alıcam cevap yazanlara ve derdime derman olanlara sonsuz teşekkürler

ardayilmazvarol ardayilmazvarol (12)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WhatsApp 2016 yılının sonunda Nokia Symbian S60 işletim sistemine desteğini tamamen kesti. Desteği kesmek şu anlama geliyor: Farzedelim sen o telefona WhatsApp'ı bir şekilde yükledin, yükleyebilsen bile WhatsApp hesabını etkinleştiremeyeceksin.

    Nokia 5800 telefonda Symbian 9.4 yani Symbian S60 işletim sistemine sahip olduğundan dolayı WhatsApp'ı maalesef onda kullanamayacaksın.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • internette bazı çözümler gördüm tarihi 2018 den 2016 yaparak giriş yapabiliyorlar bu doğrudumudur yanlışsa alternatif çözümü varmıdır ? ardayilmazvarol 5 yıl önce
    • Doğru olsa bile WhatsApp çoktan fixlemiştir ben çözümünü bilmiyorum. Olan bu omercik 5 yıl önce

    Bahsettiğin çözümü gördüm. Dediğin gibi tarihi 2017 yılının öncesine aldığında Whatsapp çalışıyormuş. Fakat bu yöntemin hiç bir garantisi yok. Yükleyeceğin WhatsApp eski sürüm olacaktır. Her an küçük bir yama ile Whatsapp çalışamaz duruma gelebilir.

    Böyle bir şeye güvenip Whatsapp çalıştırabilirim diye bu telefonu alma. Zaten böyle bir telefonda internet deneyimi eziyet olur.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • aydınlattığınız için teşekkür ederim ama bu telefonu kısa ömürlü kullanıcam haziran ayına kadar.Haziran ayında ise herhangi bir mağazaya girerek sıfır telefon alıcam fakat şu okul bitene kadar kullanabileceğim basit ve dikkat çekmeyecek bir telefon arıyordum ve bu telefonu buldum merak etmeyin güvenip hemen almam zaten daha bu telefonu sizin gibi insanlara sorarak bilgi almaya çalışıyorum. ardayilmazvarol 5 yıl önce
    • @ardavarol güncel bir telefon olmadığı için şuan Whatsapp çalışır mı net bit bilgi bulamadım açıkcası. hakan 5 yıl önce