Nokia 6 teknik özellikleri nelerdir? Türkiye'ye ne zaman gelir?

Nokia 6 teknik özellikleri nelerdir?

Türkiye'ye ne zaman gelir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nokia, daha önce Android işletim sistemi yerine, Microsoft işletim sistemini tercih ederek Windows Phone sürümleri ile piyasaya çıkıyordu.Ancak Windows Phone işletim sisteminin bir türlü atak yapmaması, geliştiricilerin ilgisini çekmemesi ve tabiri caizse işletim sisteminin olduğu yerde sayması Nokia yı da kullanılmayan bir telefon haline getirdi.Nokia hatasını anladı ve artık Microsoft yerine Android işletim sistemli telefonunu piyasa sürdü.

    Nokia 6 teknik özellikleri nelerdir?

    Nokia 6, Nokia nın Andorid işletim sistemli olarak piyasaya sunduğu üst seviye telefonlardan birisi.Telefonun teknik özelliklerinde;

    • 5.5" boyutunda 1920x1080 Full HD IPS ekran (Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor)
    • Snapdragon 430 Octa Core 1.4 GHZ işlemci
    • Adreno 505 grafik çekirdeği
    • 32GB model için 4 GB RAM, 64 GB model için 4 GB RAM
    • 32/64 GB dahili depolama alanı (microSD ile 256 GB a kadar arttırılabilir)
    • 16 MP f/2.0 çift flaş arka kamera, 8MP f/2.0 ön kamera (Her iki kamera da 1080p kayıt ediyor)
    • 3G/LTE desteği
    • 3000 mAh çıkarılamayan batarya (18 saat konuşma, 22 saat müzik, 768 saat bekleme)
    • Hızlı şarj özelliği
    • Android 7.0 Nougat işletim sistemi

    Telefon donanım olarak çok kuvvetli gözüküyor.Nokia markasıyla da birleştirildiğin birçok kişiye çekici gelecektir.

    Türkiye'ye ne zaman gelir?

    Nokia 6 şuanda sadece Çin de satılıyor.Malesef henüz Türkiye'de satışta değil.Ancak telefon çok büyük bir ilgi gördü ve satışların başlamasının ardından kısa sürede stoklardan tükendi.Telefonun bu kadar ilgi görmesinden sonra Nokia telefonu Dünya pazarına açmayı planlıyor.Zaten böyle bir fırsat kaçırılmak istenmezdi.Dünya'ya açılmasının ardından kısa bir süre sonra da Türkiye pazarına satışa sunulacaktır.

    Nokia sağlamlık ve kalite bakımından birçok kişinin hafızasında yer etmiş bir efsane olduğundan, satışların üst düzeyde olacağı söylenebilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @ismailsarp sade arayüz,şık tasarım,kaliteli kamera lensi ve tatmin edici diğer özellikler. Nokia kendini özletmişti :) blackheaven 7 yıl önce
    • @ismailsarp sizce gorilla glass 3 iyi mi? ataberk11 7 yıl önce
    • @ismailsarp yalnız buradaki özelliklerle burdakiler farklı http://www.epey.com/akilli-telefonlar/nokia-6.html ataberk11 7 yıl önce