.Nooa uzantılı fidye virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarıma fidye virüsü bulaştı ve bütün dosyalarıma nooa uzantısı eklenti. Örneğin "abc.jpg.nooa". Yardımcı olacak bir program var mıdır? Dosyalarımı kaybetmeden kurtulma şansım var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

metehanmirza metehanmirza (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geçmiş olsun.

    Papağan gibi aynı şeyi tekrarlamak hoşuma gitmiyor lakin başka da yazılacak bir şey yok.

    .nooa uzantısı Stop / DJvu adlı fidye yazılımına ait ve şuanda bilinen bir çözümü yok. Şifreli dosyaları kurtarmanın tek yolu fidye ödemesi yapmak (tüm dünyada bilinen bir çözümü yok)

    .nooa uzantısı en yeni varyantlardan birisi. Bu sebepten henüz bir çözümü yok, eski varyanlar için de bir çözüm bulunamadı.

    Deneyebileceklerini burada özetledim: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16984)