Noreply nedir? Noreply ile başlayan e-mailler güvenli midir?

Bugün Epic Games'in bedava verdiği GTA 5'i indirdim. Daha sonra e-postama doğrulama için mail geldi ama noreply ile başlıyordu. İnternette araştırma yaptığımda müşterinin şirkete geri dönüş yapmaması için olduğunu gördüm. Bu bilgi doğru mu? Çünkü gelen e-postayla doğrulama yaptım ve içime bir kurt düştü.

ceviz ceviz (7)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    noreply@ seklinde olan mail adreslerinden genelde bilgilendirme maili atilir ve bu maile cevap yazildiginda karsi tarafa bu mail ulasmaz.

    Noreply: bu maili yanitlamayin, bu mail adresine mail gondermeyin anlamina gelir. Firmalar bu mail adreslerini yazismak icin degil sadece bilgi gondermek icin kullanir.

    İcin rahat olabilir. Dogrulama mailleri de genelde noreply@.. seklinde maillerden gonderilir.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Tamam hocam çok teşekkürler. ceviz 2 yıl önce

    Evet doğru, noreply adı üstünde reply yok, geri dönüş yok. Bu tarz mailler bilgilendirme amaçlıdır ve siz bu maile reply attığınız zaman karşı tarafa gitmez.

    hydra hydra (3800)