Notebook açılmıyor

Laptop bilgisayarım açılmıyor. Açma kapama düğmesine basıyorum siyah ekranda bekliyor. Sanki hiç elektrik gelmiyormuş gibi. Bir önceki gün şarjı bitip kendiliğinden kapanmış. Açma tuşuna bastığımda ışıkları yanıyor fakat herhangi bir işlem yapmadan öylece bekliyor, işlem yapmıyor, açılmıyor. Windows ekranı hiç gelmiyor. Dizüstü bilgisayar Samsung marka, yaklaşık bir sene önce alındı. Laptopum  arızalandı mı servise mi götürmeliyim?

Benim yapabileceğim bir şey var mı?

ceyda ceyda (312)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Laptop açılmyorsa  ilk olarak denemeniz gereken bir kaç işlem var sırası ile şunları deneyin.

    1. Laptop'a herhangi bir USB aygıt bağlıysa çıkartın. Örneğin yazıcı, taşınabilir disk gibi.
    2. Notebook'un adaptörünü fişten ve notebook'tan çıkartın.
    3. Notebook'un elektrik bağlantısını kestikten sonra bataryayı yani pili çıkartın. Notebook'un altında pili çıkartmak için bir düğme benzeri parmagınızla sağa veya sola ittirebileceğiniz bir düzenek göreceksiniz bunu kullanarak pili çıkartın.
    4. Bu şekilde 10-15 saniye açma kapama düğmesine yani, power düğmesine basılı tutun.
    5. Daha sonra 10-15 dakika bu şekilde bekletin.
    6. Laptopun pili olmadan doğrudan adaptörü bağlayın ve açmayı deneyin, dizüstü açıldı mı?
    7. Dizüstü açıldıysa kapatın, açılmadıysa sonraki aşamaya geçin.
    8. Laptop'un pilini takın.
    9. Şimdi adaptörü bağlayın ve 10-15 dakika şarj olması için bekleyin.
    10. Şimdi laptop'u açmayı deneyin.

    Bu aşamalardan sonra eğer gecici bir sorun oluştuysa laptopun açılmama sorunu çözülmüş olacaktır.

    Eğer pil takıldığında açılmıyor fakat pilsiz çalışıyorsa piliniz / bataryanız bozulmuş demektir. Yenisini almalısınız.

    Tüm aşamalarda hâlâ açılmadıysa servise götürmeniz gerekebilir.  Son olarak aşamalardaki bekleme sürelerini uzaktarak deneyebilirsiniz örneğin 10dk yerine 1 saat bekletmek gibi.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      ADMİN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN :)

      PİLİ ÇIKARTTIM AÇMA KAPAMA TUŞUNA 5-6 KERE BASTIM

      PİLİ TAKTIM PC AÇILDI ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ŞU BAYRAM GÜNÜ SEVİNDİRDİN BENİ :D

      oguz1452 oguz1452 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Teşekkür etmek için siteye üye oldum.

        Teşekkür ederim, Allah razı olsun :)

        serdarekici serdarekici (1)