Notebook bilgisayarda mavi ekran hatası ve görüntü gelmiyor

Merhabalar Samsung notebook bilgisayarımın bir süredir ekranı kırık olduğundan monitöre bağlı olarak kullanmaktaydım. Son 2 gündür oyunlara giriş yapılırken windows bir sorunla karşılaştı diye mavi ekran hatası veriyor. Birkaç farklı yöntem denememe rağmen sorun çözülmedi, bende format atmaya karar verdim. Bilgisayarı sıfırlama işlemine başladıktan sonra kendini restart yapmak için görüntü gitti ve birdaha monitörden görüntü alamadım. Bilgisayarın ekranı çatlak olduğu için kendi ekranında sadece ışık görebiliyorum fakat monitöre hicbir sinyal gelmiyor bu nedenle de format işleminin ne aşamasında olduğumu görüp herhangibir müdahalede bulunamıyorum. Bilgisayarı farklı monitörlere hatta tv ye bağlamayı da denedim fakat görüntü gelmiyor lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bu zor günlerde bilgisayarımı kullanamamak çok üzücü yardım bekliyorum

kullanici577830 kullanici577830 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mavi ekran hataları genellikle donanımsaldır.
    Benim yazdıklarından anladığım;
    Mavi ekran aldığın için format atma kararını verdin, format atarken görüntü gitti ve birdaha gelmedi.

    Muhtemelen laptopdaki donanımlardan biri arızalanmıştır, bizim buradan birşey yapabilmemiz mümkün değil. Yasak kalkınca bir bilgisayarcıya götürüp hasar tespiti yapıp sorunun nerede olduğunu anlayabilirsiniz ancak laptoplardaki parçaların tamir maaliyeti epey yüksektir ve tavsiye edilmez. Örnek olarak verirsem benim Toshiba laptobumun ekran kartı bozulmuştu ve Reballing yapılması gerekiyordu, bilgisayarcıya götürdüğümde ise 500 TL gibi bir fiyat biçti, laptobun değeri zaten o kadar.
    Senin yaşadığın sorunun aynısını yaşadığım için %99 olarak Ekran kartında sorun var diyorum

    hydra hydra (3800)