Notebook donanım testi nasıl yapılır?

Notebook kullanıyorum. Bilgisayarımın bir parçasının bozuk olduğuna eminim ama hangi parça olduğunu bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

noidea noidea (2)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çeşitli donanım test programları var. Bunları kullanarak RAM, hardidisk, ekran karti gibi birimleri test etmeniz mümkün.

    Ayrıca RAM, disk gibi birimler sökülerek başka bilgisayara da takılıp orada test edilebilir.

    Harddisk testi için : CrystalDiskInfo programı ile SMART bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Sabitdiskte her şey yolunda mı bilgi sahibi olabilirsiniz.

    RAM Testi: Windows içinde yerleşit bir ram testi var. Bunu kullanabilirsiniz.
    Windows 7'de bellek, ram testi nasıl yapılır?
    Windows 8'de Ram testi nasıl yapılır?

    CPU stres testi için: Prime95  kullanabilirsiniz.

    Ekran kartı testi için: 3DMark. kullanabilirsiniz.

    murat murat (12492)