Notebook model numarası kasada farklı dxdiagda farkli

Öncelikle merhaba sorunum başlıkta belirttiğim gibi net ben format atacağım notebooka format sonrası driverlar için model öğrenmek adına dxdiaga baktım. Orada model olarak Asus x540ubr yazmaktaydi ama kasa altında ise x540ub yazmakta. İşin ilginç tarafı ub modelinin en güncel biosu olan sürüm 305 yerine benim cihazım ubrnin en güncel sürümü sürüm 308 kullanmakta. Bir hata oldu diyerek sürüm 305 bios indirip Winflash la kurmak istediğimde bana bu cihazınıza uygun değil diyerek kurmadı. Şimdi ben hangi driverlari kurmalıyım ub mi ubr mi yardım için şimdiden tesekkurler

beety beety (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS yazılımı 308 yüklü olduğuna göre senin laptop modelin X540UBR.

    Asus web sitesini kontrol ettim. X540UB için en yüksek versiyon 305 yayınlanmış. X540UBR içinse versiyon 308 yayınlanmış. Senin laptop da 308 sürümünü kabul ettiğine göre modelin X540UBR. Aksi takdirde cihazınızla uyumlu değil hatası alırdın.

    Muhtemelen altındaki etikette bir sorun olmuş.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

      https://www.asus.com/supportonly/X540UBR/HelpDesk_BIOS/

      Doğru sürücü her zaman sistem içerisinde yazandır.

      ahmetakturk ahmetakturk (31)