Notebook pc ram uyumu

Notebook pc de Hynix 1gb ddr2 400 mhz ram takılı slot 2 boş pekala oraya Hi-Level 2gb ddr2 800 mhz ram alırsam çalışırmı

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Notebook medelinizi belirtirseniz bunun cevabını verebiliriz.Çünkü bazı notebooklar maximum 2 GB ram kullanabilir diyebilir ve bu durumda aldığınız 1+2 GB Ram değeri bilgisayarınızda çalışmayacaktır veya 1 GB ram boşa gidecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Eski pc zaten önceden bi bilgisayarcı 2gb olan ramı çalmış model hp dv6 1120 et enfazla 8gb ram kaldırıyor malgibiolan 6 yıl önce
    • o zaman alabilirsiniz, çalışacaktır. @malgibiolan ismailsarp 6 yıl önce
    • ayrıca ddr2 platormunda 400 mhz ram bulunmayıp 533 MHZ den başlamaktadır. @malgibiolan ismailsarp 6 yıl önce
    • sizin dediğiniz 400 mhz 2 ile çarpılır ve 800 MHZ olarak ifade edilecektir. @malgibiolan ismailsarp 6 yıl önce
    • Tam olarak soyle diyeyim benim ramimin frekansı 400mhz ben 800mhz ram alırsam çalışırmı birbirine uyarmı (Resim : https://i.hizliresim.com/PrmnE8.jpg ) resimde gösterdim benim ramim ve alacagim ramde bu ----uyarmı tp://www.hepsiburada.com/hi-level-2gb-800mhz-ddr2-notebook-ram-hlv-sopc6400-2g-p-BD71871 Bu ikisi birbirine uyarmı malgibiolan 6 yıl önce
    • @malgibiolan üsttede dediğim gibi sizin raminiz aslında 400 MHZ değil 800 MHZ ve alacağınız ram ile aynı.DDR ram platformunda hızları 2 ile çarpmanız gerekir.Yani kısacası alacağınız ram ile şuan kullandığınız ram uyumlu, alabilirsiniz :) ismailsarp 6 yıl önce
    • Tesekurler konuyu nasil cozuldu olarak isaretleyebilirim malgibiolan 6 yıl önce
    • @malgibiolan cevabın sol tarafındaki tik işaretine basarsanız konu çözüldü olarak işaretlenir :) ismailsarp 6 yıl önce

    Kural olarak alacağınız RAM'in MHz hızı ve DDR sınıfı, sistemdeki RAM ile aynı olmak zorundadır. Laptopunuzun marka ve modelini internette araştırın, bir yerler de RAM destekleyip desteklemediği yazıyordur. Eski olsa bile destekleyebilir

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • atechnopat videoda gösteriyor 800 mhzlik ram takılı 1600 malgibiolan 6 yıl önce
    • Mhz lik ram alıyor çalışıyor benimkindedr 400 mhz ram car 800 mhz çalışmazmı malgibiolan 6 yıl önce
    • Tam olarak soyle diyeyim benim ramimin frekansı 400mhz ben 800mhz ram alırsam çalışırmı birbirine uyarmı (Resim : https://i.hizliresim.com/PrmnE8.jpg ) resimde gösterdim benim ramim ve alacagim ramde bu ----uyarmı tp://www.hepsiburada.com/hi-level-2gb-800mhz-ddr2-notebook-ram-hlv-sopc6400-2g-p-BD71871 Bu ikisi birbirine uyarmı malgibiolan 6 yıl önce
    • Laptopunuz desteklerse neden çalışmasın? Ama örnek veriyorum siz 1600 MHz alsanız bile anakart en fazla ne kadar destekliyorsa o hızda çalışır, ama sıkıntı çıkmaz @malgibiolan omercik 6 yıl önce