Notebook soğutucu önerir misiniz?

Arkadaşlar notebook için soğutucu arıyorum ama notebook Hp, malumunuz çok ısınıyor 87-88 dereceleri gördüm. Bunu da göz önünde bulundurarak 8-10 derece soğutan değil daha sıcaklığı en az 60 dereceye kadar düşürebilecek bir soğutucu önerir misiniz? Sanırım soğutucuda bilgisayardaki ızgaraların yerleri de önemli diye düşünüyorum bunun için notebook un linkini de attım. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01783139&tmp_task=prodinfoCategory&cc=tr&dlc=tr&lc=tr&product=3896520 alt ızgara kısmı da aynı mı bilemiyorum şimdi bilgisayarı tamire gönderdim modelini aratarak bulduğuum bilgisayarın alt ızgara kısmının linki de bu http://www.insidemylaptop.com/images/HP-Pavilion-dv5-case/take-apart-laptop-02.jpg buna göre hesaplı bir soğutucu önerebilir misiniz?

emre06 emre06 (5)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    bilgisayarın biraz eski galiba bu yüzden sana http://www.hepsiburada.com/liste/aerocool-strikex-freezer-200mm-kirmizi-led-dev-fanli-metal-yuzeyli-19-notebook-sogutucu-ae-strikex-freezer/productDetails.aspx?productId=bs40153&categoryId=106859 bunun gibi soğutucu öneririm usb ile çalışan 10 liralıklardan almanı pek tavsiye etmem bu arada attığım soğutucuyu beğenmediysen büyük fanlı soğutucu öneririm

    volvox57 volvox57 (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim hocam.. emre06 9 yıl önce

    merhaba bilgisayarınız eski kasa olduğundan naparsanız yapın o kasa soğumaz size tavsiyem eski bir pc olduğu için temiz bir işçilikle iç bakımı yaptırın fan temizliği fan devir bakımı ve termal macunu değişimi sağlayınız ardından kullandığınızda cihazı sol ve sağ alt köşeden 2 cm hava da tutsanız yeterli olur yani birer silgi koyduğunuzu var sayalaım 2 cm lik yükseklik notebokunuza eğim vericektir ve  fanının devrini stabil kılcaktır bu sebeple sizin ana ısınan bölgeniz pc tam karşınızda iken sol alt köşe olur bu yüzden hangi tip sogutucu kullanırsanız kullanın o kasanının içine hava girmez artı girse bile etki etmez bu yüzden soğutucu almamanızı öneriyorum birde tüylü halı battaniye ve yatak örtüsü gibi pike gibi nesnelerin üzerinde kullanmayın dizinide kullanıyor iseniz yük dengesini tek dizinizde ortada toplayın bu pretik çözümler size yardımcı olacaktır saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim hocam..tamire gönderdim bilgisayarı parça değişimi olacak da fan temizliği de yaparlar herhalde..ama devir sayısı kontrolü ve termal macun ekstra ücrete tabi olabilir.bana fiyat konusunda geri dönüş yapacaklar o arada onları da tekrar söyler hatırlatırım..Açılmışken tam bakımı yapılsın..umarım uzun ömürlü olur.. emre06 9 yıl önce

    Inca INC-354BX Aluminyum Özel Dizayn Süper Sessiz  2x70 mm Çift Fan USB HUB 7”-17” Notebook Soğutucu

    Bu fiyat olarak ve tasarım olarak oldukça şık. Yine de bir harici soğutma almayı düşünürseniz bu ürünü inceleyebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Eğer bilgisayarın 4-5 aylıksa  soğutucu kullanmanı tavsiye etmem.Bilgisayardaki ısınma probleminin tek çözümü servisine götür bakımını yaptır.İlla ki soğutucu alacağım diyorsan  ucuz olanlardan alma çünkü onlar sadece görünüşte var !

      - Bakıma göndermişsin zaten.Bilgisayar gelince yine konuya yazarsan sana soğutucu konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

      acaba81 acaba81 (8)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Hocam bilgisayar 5 yıllık soğutuculara genel olarak baktım 2 tane soğutucu almıştım çeşitli zaman aralıklarında onlar fazla soğutmuyor benim bilgisayara yetmiyor çünkü 88-90 dereceyi gördüm. Soğutuculardan biri 16 cm fanlı diğerinde de 3 adet 6-7 cm lik fan var ben de o iki notebook soğutucusundan da istediğim performansı alamıyorum küçük iki fanı bilgisayarın çok ısınan ve ortadaki fanın soğutmasının yeterli olmadığı yerlere koyacağım ortada da 16 cm lik fanı yerleştireceğim o şekilde bir soğutucu yapmayı düşünüyorum heralde çözüm olur ama malum fanların dönüş hızları farklı tam hatırlamıyorum ama küçükler 1200 devir diyelim büyük fan da 500 devir bu üç fanı tek usb de topladığım zaman her fan kendi devir sayısında döner mi? ya da büyük 1000 devirle dönüp çok fazla ses çıkarır mı? Bunları tam bilemiyorum ama deneyeceğim. Yapabilirsem en iyi verimi bu şekilde alırım herhalde.. emre06 9 yıl önce

      Eğer bilgisayarın 4-5 aylıksa  soğutucu kullanmanı tavsiye etmem.Bilgisayardaki ısınma probleminin tek çözümü servisine götür bakımını yaptır.İlla ki soğutucu alacağım diyorsan  ucuz olanlardan alma çünkü onlar sadece görünüşte var !

      ozan ozan (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Hocam bilgisayar 5 yıllık soğutuculara genel olarak baktım 2 tane soğutucu almıştım çeşitli zaman aralıklarında onlar fazla soğutmuyor benim bilgisayara yetmiyor çünkü 88-90 dereceyi gördüm. Soğutuculardan biri 16 cm fanlı diğerinde de 3 adet 6-7 cm lik fan var ben de o iki notebook soğutucusundan da istediğim performansı alamıyorum küçük iki fanı bilgisayarın çok ısınan ve ortadaki fanın soğutmasının yeterli olmadığı yerlere koyacağım ortada da 16 cm lik fanı yerleştireceğim o şekilde bir soğutucu yapmayı düşünüyorum heralde çözüm olur ama malum fanların dönüş hızları farklı tam hatırlamıyorum ama küçükler 1200 devir diyelim büyük fan da 500 devir bu üç fanı tek usb de topladığım zaman her fan kendi devir sayısında döner mi? ya da büyük 1000 devirle dönüp çok fazla ses çıkarır mı? Bunları tam bilemiyorum ama deneyeceğim. Yapabilirsem en iyi verimi bu şekilde alırım herhalde.. emre06 9 yıl önce