Notebook'um Belirsiz aralıklarla kitleniyor

Monster Abra A5 v12.1 Modelli Bilgisayarım bir süredir bazen 2-3 günde bir bazen günde bir kitleniyor ve hiç bir şey yapılamıyor.

Reset atmadan düzelmiyor yani, Önceleri Donanımsal Olduğunu düşünüyordum, Garantiye yolladım bakım yaptılar 1-2 şey daha yaptılar lakin sorun devam etti, Bir kaç gün önce Format attım Pc ye (düzgün bir kurulum yaptım), Şimdi Günde 2-3 defa kitlenmeye başladı, bunu daha önce yaşayan varmı ya da sorunun ne olduğunu tahmin eden biri?

Ayrıca Bu Pc'nin Windowsunun Orjinal olmadığını belirteyim.

Pc Özellikleri:

-Intel i5-7300HQ 2.5ghz

-4 GB DDR5 GTX 1050 Ekran kartı

-8 Gb DDR4 Ram

-256GB SSD

-750GB 7200 RPM HDD (Sonradan Takılmış)

glipotions glipotions (11)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle Yukarıda cevap veren arkadaşlara uğraştıkları için teşekkür ederim ama sorunumun tam olarak çözümü olmamıştı.

    Günde en az 3-4 kere kitlenip bilgisayarı kapatmadan düzelmeyen sorunum, yaklaşık 2 ay önce yaptığım bir işlemden sonra bu sorun ortadan tamamen kalktı.

    Bu sorundan muzdarip diğer arkadaşlar için çözümü anlatıyorum:

    -Denetim Masası->Güç seçenekleri-> Kullandığınız güç planının plan ayarlarını değiştir->Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir

    açılan pencerede İşlemci güç yönetimi bölümünde ayarları aşağıdaki resimdeki gibi %100 den %95 e çekin.

    Sanırım kitlenmesinin nedeni İşlemciye fazla yük binmesi ve işlemcinin bilgisayarı kitlemesiymiş.

    glipotions glipotions (11)
    3 yıl önce cevaplandı

      1. Çözüm:

      Bu program ile bilgisayarını tara

      2.Çözüm:

      Bilgisayarını tara ve çıkan çerezleri sil

      3.Çözüm:

      Ekran kartını güncellemeyi dene

      darkcrak darkcrak (5168)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Kitleniyor mu?Donuyor mu? Kitleniyor diyince şifre aklıma geliyor @glipotions darkcrak 4 yıl önce

      Windowsunuz deneme sürümü mü yoksa KMSPico ile etkinleştirilmiş korsan yazılımmı ? Garantiye yollamaya devam edin. O yaptıkları 1 - 2 şeyi'de zahmet etmezlerse söylesinler size ne yaptıklarını.

      hydra hydra (3800)
      4 yıl önce cevaplandı

      • KMSPico ile etkinleştirmiştimde bunu yazdıktan sonra İnternetten Bir lisans aldım. Sence KMSPico ile alakası varmı. Zaten söylemişlerdi de o 1-2 şeyi, Garantiden döneli baya oldu hatırlamıyorum açıkçası ne işlem yaptıklarını o yüzden öyle yazdım. glipotions 4 yıl önce
      • Eğer müsaitseniz tekrar garantiye yollayın, o 1 - 2 şeyi de söylesinler. hydra 4 yıl önce
      • sorun devam ediyor mu hydra 4 yıl önce
      • Sistem SSD'ye mi kurulu hydra 4 yıl önce