Notebook'um ne kadardan gider ?

Sistem Özellikleri :

  • İşlemci : Intel Core i5 2430M @ 2.40GHz
    Sandy Bridge 32nm Teknoloji
    Çekirdek 2
    İş parçası 4
  • Ram : 8,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
  • Anakart : Hewlett-Packard 1670 (CPU1)
  • Ekran ve Ekran Kartı : Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
    Intel HD Graphics 3000 (HP)
    1024 MBATI AMD Radeon HD 7400M Series (HP)
  • Dahili Disk : 298GB Hitachi HTS545032B9A300 (SATA)
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro

Durumu :

  • Ses iyi
  • Ekran görüntüsü iyi
  • Oyun performansı/Rahat oynanabilen oyunlar : Gta Vice City , Gta 3 , Gta San Andreas , Max Payne , Max Payne 2 , The Punisher .
  • Isınıyor
  • Yormadığınız sürece kullanılabilir
  • Sadece internete girmek için uygun

Kısacası oyun oynanmak için alınmamalı ama Sahibinden sitesinde 158 görüntüleme ile 4 kişi istekte bulundu.
Bilgisayar bir günü cıkartabiliyor.

Bilgisayar Markası : HP
Bilgisayar Modeli : ( HP Sitesinin söylediğine göre ) HP Pavilion g6-129et ( Ürün Numarası : A3S76EA )

Sorulara açığım.Eksiğim veya yanlışım varsa tamamlayın. [​IMG]

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    • Bilgisayarınızın işlemcisi i5 günlük işlemlerde çok yeterli seviyede.
    • Bilgisayarınızın Ram i 8GB bu değerde günümüzde gayet yeterlidir.
    • Bilgisayarınızda çift ekran kartı kullanılmakta.
    • Bilgisayarınızda 300 GB HDD kullanılıyor.

    Bilgisayarınız günlük kullanım amacıyla (internet,office,program çalıştırma..) gibi işlemler için gayet uygun.Ekran kartınız fazla güçlü olmasada bazı eski oyunları ve günümüzdeki çok grafik istemeyen oyunları oynatabilir.

    Bu şekilde düşünürsek bilgisayarınız için 700-900 TL arasında bir fiyat uygundur diye düşünüyorum.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Aklımda 900-1000 var peki bu fiyatlar ne kadar süre sabit kalır ? akif52 8 yıl önce
    • Notebook piyasa fiyatının düşmesi için yeni teknolojilerin çıkması ve piyasadaki bilgisayarların fiyatlarının ucuzlaması gerekiyor.Günümüzde dolar kuru malum yüksek.Fiyatlar azalacağına aksine yükseliyor.Örneğin 8Gb rama sahip bir notebook almak isterseniz 2000 TL ye varan fiyatlar vermek zorunda kalıyorsunuz.Bu durumda iken notebook için istediğiniz fiyat uzun süre sabit kalacaktır. ismailsarp 8 yıl önce
    • peki dolara göre hareket edelim o zaman çok teşekkürler :) akif52 8 yıl önce
    • Dolar kuru da büyük etken olsa da sadece dolara göre hareket etmemek gerekiyor.Yeni teknolojiler çıktığında eskileri ucuzlayacaktır.Bu yüzden notebookunuz biraz değer kaybedebilir ileriki zamanlarda.Ancak yeni teknolojilerin çıkması süresi de senede 1-2 kez ancak olabiliyor. ismailsarp 8 yıl önce
    • Haklısınız. :) Uygun vakitte çokta geçmeden satacağım. akif52 8 yıl önce