notebooklarda FN tuşu

marhabalar. hp notebook kullanıyorum ve FN kombinasyonu ile f1-f9 arası tuşları kullanabiliyorum. normal fonksiyon tuşları FN ye basılmadan kullanılabilir durumda. bunu tersine çevirmenin bir yolu var mıdır sizce ? teşekkürler

ttolgaer ttolgaer (8)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhabalar fn tuşunuz takılı kalıyor olabilirmi? normalde böyle bir işlem yok fn tuşu ile klavyedeki tuşların üzerindeki mavi veya turuncu renkli sembolleri kullanmak için bir bağdaşık tuştur kendi başına fn ye basmadan çalışıyor ise fn tuşunuz takılı kalmış olabilir bunun içinse fn tuşuna sert bir şekilde bastırın hattta teknik bilginiz var ise çıkarıp geri takın belki içindeki silikon destek sıkışmış olabilir saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

      takılı kalma durumu değil HP lerde öyle sanırım. FN kombinasyonu ile F tuşları çalışıyor FN ye basmadığım zaman fonkiyon tuşları aktif durumda ilk aldığım günden beri öyle. HP g62 kullanıyorum

      ttolgaer ttolgaer (8)