Notebooku yeniden başlatırken Asus logosunda donma

Arkadaşlar birkaç gün önce bilgisayar temizliği yaptım. Şuan şarzda çalışıyor ve dvd çalışmıyor. Onun dışında dediğim gibi yeniden başlatınca normalce kapanıp açılıyor fakat asus logosu gelince 10 sn sonra donuyor. Kapatma tuşu harici kapanmıyor. Bir forumda bios kaynaklı olabileceklerini söylediler. Peki bios güncellerken dosya yedeklemekte yarar var mı? Yani dosyalar falan genelde siliniyor mu güncellerken. Çünkü önemli bilgilerim var fakat pc şuan biraz işlevsiz durumda. Yardım edebilirseniz sevinirim.

heroemiya heroemiya (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS güncellerken dosyalarınızı yedeklemenize ihtiyacınız yok. Yalnız HDD'niz de bad sector olabilir bu nedenle verilerinizi yedeklemekte fayda var, eski bir laptop sanırsam bad sector olma olasılığı var tabii ki. Sorunuza gelecek olursam dediğim gibi  güncellerken dosyaları yedeklemenize ihtiyacınız yok. Asus logosu gelip donma olasılığı ekran kartı kaynaklı olabilir, güncelledikten sonra yazarsınız sorunun çözülüp çözülmediğini.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayar o kadar eski değil sanırsam. Asus x541uv notebook modeli. Bu sorun bilgisayarı temizlememden sonra başladı. heroemiya 3 yıl önce
    • Bilginiz yoksa temizlemeyecektiniz. @heroemiya. BIOS ayarlaraını varsayılanlara getirin, güncelleyin BIOS'u. hydra 3 yıl önce