NoxSrv diye virüs bulundu ne yapmalıyım?

Avast uygulaması NoxSrv virüs olarak algılamış ne olduğunu çözemedim yardım edebilirseniz sevinirim.

bl4lev bl4lev (790)
4 yıl önce sordu

  • Noxsvr.exe dosyasının tam yolu nedir? hakan 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Avast, NoxSrv.exe dosyasını karantinaya almış. Artık bir şey yapmana gerek yok. Karantinadaki dosyalar artık işlevini yitirir ve pc ye zarar veremez.

Virüs türü olarak idp.generic demiş. Bununla ilgili detaylı bilgiyi birazdan paylaşacağım.

Ek:

Yaptığım incelemede genelde idp.generic virüs tespiti genelde hatalı tespitmiş. Dosyayı farklı bir antivirüs programı ile taratabilir ve idp.generic ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten öğrenebilirsin:

IDP.Generic virüsü nedir, idp.generic nasıl temizlenir?

uzmanim.net noxsvr.exe için virüs tarama sonucu:

https://uzmanim.net/virustarama/rapor/68b22a8604d2f6a6264000e050390994f89cb4cc646f1eece6a1b1ca40a793f1

buradaki sonuca göre dosya temiz. Sadece tek bir program virüs demiş. Bu da false Possitive gibi görünüyor.

noxsrv.exe dosyası Android Nox emülatörüne ait bir dosya. Eğer Avast buna virüs diyorsa bunu Avast'a bildirebilirsin.

https://www.avast.com/false-positive-file-form.php linkine git.

Your e-mail yazan bölüme e-mail adresini yaz.  Description bölümüne "  It is nox android emulator's internal file." yaz ve  dosya seç bölümünden noxsrv.exe dosyasını seç. Submit butonuna bas.

Avast durumu inceleyip sana bilgi verecektir.  İçin rahat eder

hakan hakan (15409)
4 yıl önce cevaplandı

    Antivirüs programları bir virüsü garantinaya aldığında otomatik olarak devre dışı kalır virüs,trojan,keylogger ve mallware virüsleri. Ama kafan takıldıysa kalıntı vs. var diye alttaki antivirüs programları ile de bi bilgisayarını tara.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Trojan Killer nedir? Trojan Killer nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5168)