NPSG - Tüm dosya uzantılarım NPSG oldu

Dün akşam bilgisayarıma bulaşan bu virüs tüm dosyalarımı .npsg yaptı çözüm yolu olarak bir çok şey denedim ama sorun çözülmedi. Konuyla ilgili bilgisi olan çözüm yolu bilen var mı ? Benim için çok önemli.

yusufekinci yusufekinci (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Senin bilgisayarına fidye virüsü bulaşmış bu da crack veya korsan uygulamalardan bulaşıyor. Sana bulaşan fidye virüsünün şu anda bir çözüm yolu yok fakat istersen @alattin 'in paylaştığı makaleye altdaki linkden gide bilirsin daha fazla ayrıntı için.

    npsg fidye virüsü nedir? çözümü var mı?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar Benim Bilgisayarımada Birkaç Ay Önce Benzer Bir Fidye Virüsü Bulaşmıştı Ve Bütün Dosyalarım Şifrelenerek Uzantıları .masodas Olmuştu Bunun Üzerine Ben Çözüm Olmadığını Anlayınca Harddiskimi Çıkartıp Bir Kenara Koymuştum Ve Şuan Çözümü Çıkmış Bendeki Virüsün Çözmeye Çalışıyorum Sana Tavsiyem Benim Gibi Harddiski Bir Kenara Koy Mutlaka Uzmanlar Çözüm Yolu Geliştireceklerdir

      emre4646 emre4646 (3)