NTLDR eksik hatası

Bilgisayarımı açamıyorum NTLDR eksik Ctrl Alt Del Felan yazıyor Bilgisayarımın cdsi yok bana yardım eder misiniz?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sorununuzun çözümü için Windows CD'sine ihtiyacınız var. Windows CD'sini temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulayınız.

    1. Windows XP CD'sini takıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    2. "CD'den önyükleme için bir tuşa basın" yazısını gördüğünüzde bir tuşa basın.
    3. Gelen ekranda R (Onar) tuşuna basın.
    4. Geri sayımın ardından "Hangi Windows yüklemesinde oturum açmak istiyorsunuz" şeklinde bir mesaj gelecek, 1 yazıp Enter tuşuna basın.
    5. "Yönetici parolasını yazın." mesajı ile karşılaştığınızda yönetici hesabınızın şifresi varsa girin, yoksa boş bırakıp Enter tuşuna basın.
    6. Bu işlemin ardından "C:\WINDIWS>" yazısıyla karşılaşacaksınız.
    7. Burada harddiskinizin kaç bölümden oluştuğu önemlidir. Eğer harddiskiniz 2 bölümden oluşuyorsa (C: ve D:), CD'yi taktığınız sürücü F: olacaktır. Eğer harddiskiniz tek bölüm ise (C:), CD'nin bulunduğu sürücü D: olacaktır. Sonraki işlemleri bu bilgileri göz önünde bulundurarak yapınız.
    8. CD'nizin içindeki dosyaları Windows'un bulunduğu C: sürücüsüne kopyalamak için aşağıdakileri sırasıyla yazıp Enter'a basınız (D: yerine CD'nizi taktığınız sürücünün harfini yazın);

      copy D:\i386\ntldr C:\
      copy D:\i386\ntdetect.com C:\

    9. Her iki komut içinde "1 dosya kopyalandı." mesajını aldıysanız işlem tamamdır.
    10. Sonrasında Exit yazıp Enter'a basıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bu işlemin ardından CD'yi çıkarıp Windows'u yeniden açabilirsiniz.
    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Önce PC'de usb portlarda bir harici disk veya flash bellek takılımı kontrol et. Eğer bu gibi bir durum varsa çıkar. Yine aynı şekilde CD/DVD sürücüde bir disk takılı olup olmadığını kontrol et, var ise bunuda çıkar. Ondan sonra PC'yi yeniden başlat. Eğer durum düzelmediyse bu defa BIOS ayarlarını default duruma getirerek bir deneme yap (Default ayar için BIOS'ta önce F9 ve enter, sonra F10 ve enter..)

      CD'siz çözüm için böyle bir çözüm olabilir. Eğer problem sebebi bunlarla ilgili ise..

      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

        Hiren's boot cd. Bu cd'yi internet üzerinden edinebilirsin. İso dosyası olarak gelmekte. Cd'ye yaz. Bilgisayarını cd'den başlat. İlk ekranda ntdrl ile ilgili satıra gel. Gerisini o kendisi hallediyor. Bilgisayarını kapat aç. Windows çalışmaya başlayacaktır. Diğer arkadaşın windows cd'si ile yaptıgı olayın aynısı. Buradaki fark sadece bunu hiren's kendisi yapıyor. senin komut yazmana falan gerek kalmıyor.

        adinamapa adinamapa (16)