NuGet nedir? Temel NuGet komutları nelerdir?

NuGet nedir? Temel NuGet  komutları nelerdir?

NuGet Microsoft geliştirme ortamı için paket yöneticisidir. NuGet'i Visual Studio 2012, Visual Studio 2010 üzerine yükleyebilirsiniz. NuGet vasıtasıyla, başkaları tarafından hazırlanmış bileşenleri, paketleri projenize dahil edebilirsiniz.

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    NuGet Microsoft geliştirme ortamı için paket yöneticisidir. NuGet'i Visual Studio 2012, Visual Studio 2010 üzerine yükleyebilirsiniz. NuGet vasıtasıyla, başkaları tarafından hazırlanmış bileşenleri, paketleri projenize dahil edebilirsiniz.

    Visual Studio 2010 / Visual Studio 2012 içerisinde

    Tools menüsünden, Library Package Manager seçin ve  Package Manager Console tıklayın.

    Nuget ile nasıl paket yüklenir?

    Nuget ile yüklenen paket nasıl kaldırılır?

    NuGet hakkında yardım almak için

    get-help NuGet

    NuGet ile yüklenebilir paketleri listeleme

    Get-Package -ListAvailable

    NuGet ile bir paketi bulmak için (örnek paket uzmanim.net)

     Get-Package -ListAvailable -Filter uzmanim.net

    alattin alattin (16984)