NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object. Microsoft.Data.Sqlite.SqliteConnection.Open() hatası

Asp.net Core projemi Core 2.2'deb Core 3.1'e yükselttim.  Derleme sırasında hata olmamasına rağmen uygulamayı çalıştırdığımda An unhandled exception occurred while processing the request. NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.Microsoft.Data.Sqlite.SqliteConnection.Open() hatası alıyorum. Veritabanı ve connection string üzerinde bir değişiklik yapmadım. Daha önce çalışan bir uygulamaydı. Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aynı hata bende de oldu. Sorunu şu şekilde çözdüm:

    • Yüklü olan Microsoft.EntityFrameworkCore.Sqlite.Core paketini kaldır.
    • Daha sonra
      Microsoft.EntityFrameworkCore.Sqlite

    paketini yükle. Yükleme işlemini Nuget üzerinden yapabilirsin. Ben de sorun bu şekilde çözüldü.

    alattin alattin (16999)