Numaramla sahte facebook hesabı açıldı. Bunu yaşayan var mı? Önerileriniz neler?

İyi akşamlar. Annemin facebook hesabı var. Fakat bugün numaranızla farklı bir hesap açıldı diye bir mail geldi. Araştırdım biraz ve şifremi unuttum bölümünden sahte hesabı bulup şifreyi değişip giriş yaptım. Hesap askıya alınmış, sahte olduğundan şüphelenilmiş. Ben de bir şey yapmadım. Ama nasıl oldu anlayamadım. Yapacağım başka bir şey var mı? Böyle bir şey başına gelen var mı? Yardımcı olursanız sevinirm.

daisy daisy (3)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon numaranız ile hesap açılabilmesi için  telefon numaranıza gönderilen SMS kodunu girmeniz gerekir.

    Gelen mail gerçekten instagram tarafından mı gönderilmiş? Bunu kontrol ettiniz mi. Zira sahte, instagram göndermiş gibi mailler atarak hesap çalma işlemleri oldukça fazla.

    Gerçekten mail instagramdan geldiyse ve hesap açıldıysa, siz de bir sms kodu almasıysanız bu işlem sırasında mutlaka telefonunuzda casus yazılım taraması gerçekleştirin.

    Telefonunuzda casus yazılım olabilir.

    instagram hesap açarken telefona sms gönderir. Bu güvenlik adımı sms doğrulama kodu instagram uygulamasına girilmeden geçilemez.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

    • facebook da bu olay oldu daisy 1 yıl önce
    • @daisy instagram, facebook fark etmez. Her ikisinde de telefon onayı istiyor. murat 1 yıl önce