Nvdia Shadow Play Nasıl kullanılır ?

Nvidia Shadow Play Nasıl Kullanılır ?

hydra hydra (3800)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Geforce Experience'i sorunsuz bir şekilde kurduysanız, Shadowplay nasıl kullanılır ona geçebiliriz;

    Öncelikle ALT + [Z] Kombinasyonunu uygulayarak menüyü açabiliriz.

    Karşınızda bu şekilde bir menü var şimdi hangisi ne amaçla kullanılır onu gösterelim;

    1. Ekran Görüntüsü almanızı sağlar ayarlar kısmından istediğin tuş'a atayabilirsiniz.
    2. Fotoğraf modu özelliği oyunda en şaşalı fotoğrafları düzenlemenizi sağlar. Birazdan bu kısımda hangi özelliklerin olduğunu göstereceğiz.
    3. Oyun filtresi modunu etkinleştirmenizi sağlar, birazdan bu kısımda hangi özelliklerin olduğunu göstereceğiz.
    4. Anında yeniden oynatma özelliğini aktifleştirmemizi sağlar.
    5. Ekran kaydı almamızı sağlar.
    6. Belirli bir platformda canlı yayın yapmamızı sağlar ( Youtube, Twitch, Facebook )
    7. Mikrofonu açıp/kapatmamızı, mikrofon ayarlarını ve ses ayarlarını yapmamızı sağlar.
    8. Webcam açmamızı sağlar.
    9. Ayarlar kısmına ulaşmamızı sağlar.
    10. Kaydettiğiniz Video/Ekran görüntüsünü paylaşma ya da silmemize yarar.

    Fotoğraf Modu ;

    Sol tarafta HDR Olarak kaydet, Izgarayı göster, Filtre ekleme gibi seçenekler var her türlü filtre var deneyip görebilirsiniz.

    Oyun Filtresi modu ;

    Bu özellikte tıpkı fotoğraf düzenleme modu gibi benzer özelliklere sahip deneyip görebilirsiniz...

    hydra hydra (3800)