"NVIDIA 385. sürümü görüntü vermeyi kesti" hatası

Selam arkadaşlar gene aynı soruyu soruyorum öncekinde cevaplanmadı birdaha soruyorum mesela LoL,cities construction simu 2015 gibi oyunlara girdiğim zaman ekran 3 4 saniye kararıp nvidia 385.sürümü işte görüntü vermeyi kesti diyor bende oyunu kapayıp sağ tık yaptıktan sonra nvidia masaüstü gözükmüyor direk gidiyor sağ alttaki nvidia simgesi var ama ona tıklayınca böyle bir cpu ya sahip değilsiniz diyor ancak reset atıp düzeltebiliyorum dizüstü kullanıyorum 4 5 kere format denedim ama sonuç vermedi fakat mafia 3 gta 5 bf1 bf3 gibi ağır oyunlarda nvidia takır takır çalışıyor entegre grafik ile girince LoLde veya citieste 0 sıkıntı ama çok kasıyor normal olarak onlada girmek istemiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim artık derbeder oldum bu soruna çözüm aramaktan

kullanici679841 kullanici679841 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      çözüm için teşekkürler ama bu çözümleri önceden yaptım ve olmadı zaten sorun nvidia kartıyla oynadığım zaman tüm oyunlarda değil yada internette gezinirken değil seçili oyunlarda hata vermesi ve bu ağır oyunlarda 0 hata vermesi yani müthiş çalışması ama intele geçtiğim zaman tüm oyunlarda hata almamam ama intel olduğu için kasıyor ve intelide kullanmak istemiyorum ilk pc yi aldığım zaman cities xxl indirmiştim ve mavi ekranı nvlddmkm.sys hatası vermişti ve win 10 a geçtiğim zaman 3 4 saniye ekran karardığı zaman hemen DPC_WATCHDOG_VİOLATİON kodlu  hatayı vermesiydi ve hala bu sorunla karşılaşıyorum nvidia kartında LoL oynadığım zaman oyunda ya 15.dakikada kendi kendine yada oyunda bulunan Mavi Buffa saldırınca kilitlenip mavi ekran vermemesiydi

      kullanici679841 kullanici679841 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bu sanırım ekran kartınızla mı alakalı? Teknik servisle görüşme imkanınız var mı? omercik 6 yıl önce
      • garanti belgesinin süresi doldu 2.5 yılını doldurdu acer aspire e-15 model dizüstü servise versem maddi olarak ne kadar olur bilemiyorum kullanici679841 6 yıl önce