Nvidia bilgisayarında yok ne yapabilirim

Pc'im casper nvidia pcimde yok yada görünmüyor bu yüzden oyunlarda bazı sorunlar alıyorum

enes46 enes46 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

     Bilgisayarınızda nvidia ekran kartı sürücüsü vardır güncel olmayabilir nvidia ekran kartı sürücüsü burdan otamatik sürücü beliryeyin ve tarama ve indirin yükleyin sorununuz çözülecektir

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle yorum için teşekkür ederim.baktım ama sadece Intel var ikinci bir ekran kartı yok enes46 6 yıl önce
    • intel ekran kartı değildir işlemcidir size verdiğim linkte ekran kartınızı indirebilirsiniz candan 6 yıl önce
    • @enes46 öncelikle bilgisayarının marka model tipini googlede aratarak yazdığın yazının sonuna özellikler yazmayı unutma markasını casper olarak belirtmişin modeli ise laptop ise bilgisayarının alt tarafında etiket olacak masaüstü ise kasanın arka tarafında etiket olacak orda bilgisayarının modeli yazar mesela casper c300 özellikleri efsaneemrahylz 6 yıl önce
    • orda yazar özellikleri @enes46 efsaneemrahylz 6 yıl önce

    Öncelikle yorum için sağolun.ama sadece Intel var ikinci bir ekran kartı görünmüyor

    enes46 enes46 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • size lik verdim ordan indirin ekran kartınızı ykletin candan 6 yıl önce

    Bazı PC'lerde sadece bir, mesela tümleşik (paylaşımlı) ekran kartı bulunur (Intel HD Graphics gibi), ayrıca ikinci bir harici (paylaşımsız) ekran kartı bulunmaz. Sendede herhalde durum böyle. Eğer böyleyse yapabileceğin fazla birşey olmaz (Casper'ın hangi modeli? Ona göre özellikleri araştır ve sor). Bu halde oyunları performanslı ve problemsiz oynanayamazsın. Oyunlarda (ve/veya genel olarak PC kullanımında) daha az problem ve daha fazla performans için daha üst özellikli bir PC satın almalısın. Eğer anakartın destekliyorsa fiziksel sistem RAM seviyesinde artışa gidebilir ve BIOS'tan paylaşımlı grafik kartının hafızasını belli bir limite kadar yükseltebilirsin ama buda oyunlarda fazla bir performans artışına yol açmaz, ancak çok nispi bir etkide bulunur. Başkada yolu yok maalesef.

    temmuz temmuz (12505)