NVIDIA denetim masası açılmıyor

NVIDIA denetim masasını açmaya çalıştığım zaman açılmıyor ayrıca masa üstüne sağ tıkladığım zaman gelmesi gerekirken nvıdıa denetim masası görünmüyor ne yapmam gerekiyor. Ayrıca bilgisayarımda virüs yok

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    https://www.geforce.com/drivers ilk önce NVİDİA sitesinden ekran kartın hangisisiyse son çıkandan bir önceki sürümü indirmen gerek sonra https://www.gezginler.net/indir/i/35053/ bu programı indir inen ddu programını aç sağ tarafta yanyana bulunan üç nokta var masaüstünü seç Extract butonuna tıkla sonra bilgisayar ile internet bağlantını kesmen gerek masaüstüne DDU v18.0.2.4 adlı klasörü aç sonra Display Driver Uninstaller uygulamasını aç karşına bir müddet sonra ufak pencerede Display Driver Uninstaller arayüzü programı çıkacak sağ tarafta select graphic driver yazısının üstünde NVİDİA nın seçili olduğundan emin olmalısın sonra ve sol tarafta bulunan clean and restart butonuna tıkla kaldırma işlemi bitince bilgisayar yeniden başlayacak bilgisayar açıldığında NVİDİA sitesinden indirdiğin sürücüyü bulup kurman lazım kurulum bitince kapat butonuna tıklayıp sonra masaüstüne gelip sağ tıklayıp NVİDİA Denetim Masası gelecktir burdaki bilgisayar ile internet bağlantını kesmen gerek dediğim sen işlemleri yapana kadar aygıt yöneticisinin otomatik olarak indirmenin önünü kesmek

    gorele28 gorele28 (387)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sağ Tık Menüsüne Nvidia Denetim Masasını Şöyle Ekleyebilirsiniz ;

      1.Yöntem :

      - Denetim Masası > Donanım ve Ses > NVIDIA Denetim Masası tıklayıp " Nvidia Kontrol Panelini " açın.

      - Ardından üst kısımda bulunan " Masaüstü Sekmesinden > Masaüstü Bağlam Menüsüne Ekle " seçeneğine tıklayarak aktif edin.

      2.Yöntem :

      - Başlata " Hizmetler " yazarak uygulamaya girin.

      - Aşağı doğru inerek " NVIDIA Display Container LS " bulun.

      - Daha sonra NVIDIA Display Container LS sağ tıklayıp önce " Durdur " daha sonra " Başlat " diyerek işlemi bitirin.

      Bu işlemleri yaptıktan sonra durumu kontrol edin. En son Nvidia Ekran Kartını kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

      Ekran Kartı Driveri Temiz Kaldırma > konuda anlatmıştım , bakabilirsiniz.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)