Nvidia Denetim Masası görünmüyor ve açılmıyor

Masa üstüne sağ tıkladığım zaman NVIDIA Denetim Masası çıkıyordu fakat şimdi masa üstüne sağ tıkladığım zaman hiç bir türden NVIDIA kontrol paneli çıkmıyor. Bu sorun ne zaman başladı. Bilgisayarımda derin temizleme yapmadan önce NVIDIA  Denetim Masası  görüüyordu fakat derin temizleme yaptıkdan sonra masa üstüne sağ tıklayınca artık NVIDIA Denetim Masası görünmüyor ne yapmam gerekiyor bu durumda bilgisayarım da güncel.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun genellikle NVIDIA'nın dosyalarını sildikden sonra oluşur veya NVIDIA silindikden sonra ama çözümü de çok kolay.

    - NVIDIA ekran kartını kaldır ve yükle-

    NVIDIA ekran kartını kaldırdıkdan sonra tekrardan NVIDIA ekran karnını driver ini yükledikden sonra sorun çözülüyor çünkü bir uygulama fixlendikden sonra yani driverleri bozuldukdan sonra çalışmaz fakat silip tekrardan kurdukdan sonra çalışmaya devam eder.

    -NVIDIA ekran kartını kaldırmak için altdaki adımları izleye bilirsiniz-

    1. Aygıt yöneticisini açalım. Windows + R tuşlarına basılı durun ve gelen çalıştır ekranına da devmgmt.msc komutunu yapıştırın.
    2. Ekran kartı sürümümümüzü bulup NVIDIA nın resmi sitesinden bu Driver'i indirelim ve kuralım.
    3. NVIDIA ekran kartı driver ini şu siteden indirip kura bilirsiniz
    4. NVIDIA yı kurdukdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorununuz çözüldü mü çözülmedi mi kontrol edin.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldır.

      Sürücüyü Kaldırdıktan sonra kendi ekran kartın neyse onun driver'ını yükleyeceksin.

      Kırmızı alan içinde hangi GPU'yu kullanıyorsan onu seçiceksin. Mesela ben RTX 2070S kullanıyorum bunu seçtim.

      Eğer ekran kartının ne olduğunu bilmiyorsan Aygıt yöneticsiine girip görüntü bağdaştırıcılarında hangi ekran kartı kullandığın yazar.

      Not : Driverbooster gibi programlar kullanmayın!

      Ayrıca derin temizleme yaptım derken ne yaptın .? Hangi programı kullandın .?

      hydra hydra (3800)