NVIDIA Denetim Masası neden görünmüyor?

Merhaba arkadaşlar, NVIDIA ne yapmaya çalışıyor anlamış degilim. Gizli simgeleri göster yerindeki NVIDIA sistem tepsisini kaldırmakla yetinmemiş masaüstünde boş bir yere sağ tıkladığımızda çıkan NVIDIA Denetim Masası'nı da kaldırmış. Oyunların üstüne gelip sağ tıkladığımızda çıkan Grafik işlemciyle çalıştır yazısınıda kaldırmış. Bu yüzden oyunlarımı ekran kartıyla çalıştıramıyorum ve dolayısıyla yüksek performans alamıyorum. Tabi bu yazdıklarım NVIDIA güncellemesini sıfırdan kuranlar için geçerli, normal kurulum yapanlarda sıkıntı yok gibi. Arkadaşın bilgisayarındaki NVIDIA güncellemesini yaptıktan sonra farkettim. GeForce Experience programı ve NVIDIA Physx sistem yazılımı kurulmamış. Bu sıkıntıları arkadaşın bilgisayarına bağlanıp öyle yaşadım. Benim bilgisayar geçen cuma günü formata gitmişti, GURU 3D DDU programıyla NVIDIA ekran kartı driverını silmiştim. Sonra 24 Ağustos 2017'de çıkan güncellemeyi kurdum, şuan tek sıkıntım gizli simgeleri göster yerindeki NVIDIA sistem tepsisinin görünmemesi. Bir sonraki güncellemede bende de aynısı olurmu? Normal kurulum yapmak istemiyorum, @temmuz Bey bir önce ki sorumda hata veya problem degil diye yazmıştınız. Acaba NVIDIA bu saçmalıklara ne zaman son verecek bilğiniz varmı? Eğer bende de bu problemler oluşursa NVIDIA Denetim Masası'na nasıl ulaşabilirim? Ben kartım NVIDIA GeForce GT 635M

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    GeForce Experience en son sürüm özelliklerinde NVIDIA Denetim Masası'nın kaldırıldığı yazmıyor. Sizde muhtemelen başka bir problem var, Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü "sürücü yazılımını sil" seçeneğiyle birlikte kaldırıp tekrar manuel olarak kurmayı deneyin

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Nvidia'nın yaptıkları saçmalıkmıdır değilmidir tartışılabilir ve esas olarak sonuçları daha sonra kendini gösterecektir; ona göre değerlendirmesi yapılır :)

      "NVIDIA Denetim Masası" hususuna @farurhenho cevap yazmış. İleride çözüm gerektiren bir gelişme veya değişiklik olursa konusunu açar, sorarsın, çözümünü o zaman düşünürüz :)

      temmuz temmuz (12505)