Nvidia driver sorunu GT630 ekran kartı kod 43 hatası nasıl çözülür?

Ekran kartım nvida gt630 1 gb. Benim sorunum şu şimdi ekran kartımı iki farklı anakart üzerindede denedim. İkisindede aynı sorun başıma geldi. Şimdi ekran kartının son güncel driverlerini sitesinden indirip kuruyorum gayet güzel kuruyor kurarken hiç bi sıkıntı yok lakin kurulum bitip pc yi yeniden başlattığımda nvidia kontrol panali kayboluyor vede aygıt yöneticisinde kod 43 hatası alıyorum. Ayrıca dxdiag sorugulaması yaptığımda ekran kartım gözükmüyor.Bu sorunu aşmak ve en azından oyunlara girebilmek için nvideanın 2014 tarihli driverini kullanıyorum mecburen. Ama ondada oldukça ilginç bi sorun var; Ekran kartım hali hazırda directx 11 destekli olması gerek ama directx 11 gerektiren oyunlarda hata veriyor. Yine dxdiagın ekran sekmesinde directx ddi sürümünü kontrol ettiğimde 10.1  yazıyor. normalinde 11 yazması gerekirken. Sorunla ilgili ekran görüntüleri aşağıdadır.ilk resim benim değil ama sorunum tam olarak aynı;

ironeyes ironeyes (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle cihazda BIOS güncellemesi yapmanı öneririm. Ardından DDU kullanarak sürücülerini kaldırıp, güncel sürücüleri kurun. DDU indirmek için bu linke tıklayabilirsin. Sorun hala devam ederse temiz bir Windows 10 64-Bit kurulumu yapıp, güncel sürücüleri yükleyin. DX 11 gerekli oyunlarda hata almanın sebebi eski sürücü kullanman. Donanımsal bakımdan bir sıkıntı yoksa söylediklerim sorununu çözecektir.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ankart bios güncellemesinden bahsediyorsanız yaptım ekran kartını ellemedim garanti dışına çıkar diye.Yalnız benim ram 2 gb 64 bitte sıkıntı çıkarırmı sizce ? ironeyes 8 yıl önce
    • Hayır, sıkıntı çıkarmaz. 32-Bit devri bitti artık RAM 2 GB bile olsa kurmanızı önermem. brsozl 8 yıl önce
    • Oyunlarda performans düşüklüğü olurmu peki ? ironeyes 8 yıl önce
    • 2 GB RAM ile güncel oyunları oynayamazsınız. brsozl 8 yıl önce
    • Biliyorum merak ettiğim halihazırda oynadığım oyunlarda performanas düşüklüğü olurmu ironeyes 8 yıl önce
    • Hayır aksine performans artacaktır. Her zaman güncel Windows sürümünü kullanın. brsozl 8 yıl önce