NVIDIA Ekran ayarları kullanılamaz.

NVIDIA Ekran ayarları kullanılamaz. Sisteminizde NVIDIA Grafik kartı algılanmadı. Hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NVIDIA Ekran ayarları kullanılamaz. Sisteminizde NVIDIA Grafik kartı algılanmadı. Hatasının çözümü için:

    Bu hatanın sebebi güncel olmayan veya hatalı ekran kartı sürücüsü bilgisayarınıza yüklü demektir. Önce eskisini kaldırmalı sonra güncel sürücüleri yüklemelisiniz.

    1. Önce Ayğıt yöneticisinden eski Nvidia sürücülerini kaldırın.
    2. Nvidia sürücü kaldırma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    3. Daha sonra Nvidia sürücü indir adresinden ekran kartınıza uygun sürücüleri indirin ve yükleyin.
    4. Yükleme işleminden sonra hata çözülecektir.
    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar bu ve benzeri sorunlar ben de çok oluyordu. Ama artık çözümü var. Ekran kartınız ilk günkü gibi olacak aslında bunu AMD Ekran kartınızda hatta sıkıntı çıkaran başka sürücülerin problemlerini çözmekte de kullanabilirsiniz. :D

      Neyse artık çözüme geçelim...

      (Not: Bu arada bu çözümü istediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilir paylaşabilir yazabilirsiniz. Lütfen paylaşımları alıntı şeklinde yapalım. Bunun çözümünü de hiçbir yerden almadım ben yaptım oldu sizde de olacaktır İnşallah :) ...  )

      1. Start(başlat ya da Windows) tuşuna sağ tık yapın "Aygıt Yöneticisine" tıkla.

      2. "Görüntü bağdaştırıcıları"ndan NVIDIA Ekran Kartınıza sağ tık yapın "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" e tıkla.

      3. "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" buna tıklayın.

      4."Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" buna tıklayın.

      5. Buradan da NVIDIA Ekran Kartınızı seçin ve "İleri" ye tıklayın.

      En sonunda "... Başarıyla Güncellenmiştir "  çıkarsa işlem tamamdır.

      İşte bu kadar ekran kartınız ilk günkü gibi olmuştur. :)

      bikul bikul (1)