Nvidia Ekran Kartı Kurulumu

merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda 30 ağustos 2016 tarihinde güncelleme çıkartmıştı 372.70 sürümü nvidia onu kurdum 31 ağustosda birşey yoktu internet hızım adil kullanım kotasını aştığım için indirip kurdum 1 eylül 2016 tarihinde internet hızı eski hızına döndü  1 eylül 2016 da laptopu ilk açışta laptopumun güç düğmesine bastım ekran geldi gitti geldi buraya kadar normal ekran gidip gelmesinden sonra koyu grimsi renkli ekran geldi ondan sonra mavi ekranlı hoş geldiniz geliyor burdaki sıkıntı koyu grimsi renkli ekran geliyor bu sorun laptopu dinlendirdikten sonra oluyor sadece saat 20:30 gibi bir önceki sürümü yükledim 372.54 sürümünü yükledim sorun düzeldi  son sürümü kaldırıp bir sonraki güncelleme geldiğinde sorun yaratan nvidia güncellemesi 372.70 sürümünü pas geçsem bir sonraki nvidia çıkacak olan güncellemesini özel(gelişmiş) iler temiz kurulum yazısına tik koyup kurulu olan nvidiaları kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatmamı istiyor bilgisayar açıldığında nvidia kurulum arayüzü geliyor öyle kuruyorum hep sorun yaratırmı

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazınızdan anladığım kadarıyla yeni sürücünün kurulumundan sonra bilgisayarınızda sorun oluşmuş. Bunun sebebi eski sürücünün üstüne kurulan yeni sürüm olabilir. Aslında herşey için temiz kurulum daha iyidir.Örneğin Windows 8 den Windows 10'a yükseltildiğinde Windows 10 temiz kurulum yapılmadığında bazı sorunlar yaşatabiliyor ve tam performansını veremiyordu.Sizde bunu baz alarak temiz kurulum yapabilirsiniz.

    Yaşadığınız sorun Nvidia kaynaklı değilse yani sürücü bazlı bir sıkıntı yoksa temiz kurulum ile yüklenmesi sorunu gidermesi gerekir.

    Ayrıca bu şekilde temiz kurulum yapmanızda bir sakınca yok.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • hayır yanlışınız var nvidia güncellemesi üstüne kurmadım yeni güncellemeyi temiz kurulum yapıpta kurdum çok teşekkür ederim sorun yoksa ayrıca işletim sistemimi belirtmemişim Windows 8.1 pro 64 bit sistemini kullanıyorum iyi geceler @ismailsarp çok teşekkür ederim efsaneemrahylz 7 yıl önce