NVIDIA ekran kartı sürücüsünü sileceğim sorun olur mu?

Bilgisayara format attım   NVIDIA ekran kartını INTEL dahili ekran kartından önce güncelledim. INTEL dahili ekran kartını güncelleştirmek için NVIDIA  ekran kartı sürücüsünü sileceğim. Masaüstüne sağ tıkladığımda INTEL grafik ayarları çıkmıyor ve aygıt yöneticisinde INTEL dahili ekran kartı "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" şeklinde gözüküyor, ve dahili ekran kartını aygıt yöneticisinden güncelleyeceğim. NVIDIA sürücüsünü sildiğimde bilgisayarda herhangi bir sorun olur mu? Display Driver Uninstaller programını kullanacağım.

atahan123 atahan123 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır herhangi bir sorunn teşkil etmez. Sürücüyü sildikten osnra kendi sitesinden size uygun olanını indirip kurun. Dahili ekran kartını güncelleştirmenin size bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. Önemli olan harici yani Nvidia ekran kartınız. Boşuna uğraşmayın. İlk defa böyle bir şey görüyorum, dahili ekran kartını güncelleştirmek için harici ekran kartı driverını silmek.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarımda uyku modu seçeneği yok bu seçeneği açmak için denetim masasına girip ordan aktif etmem gerekmiş. Fakat uyku modunu güç seçeneğinde göster butonu yok, görünmesi için ekran kartının güncel olması gerekliymiş. Dahili ekran kartım güncel değil aygıt yöneticisinde mevcut güncelleme var. Technopat sitesinde açılan bir konuda driver güncelleme sırasında ilk dahili güncelleyin yazmışlar. atahan123 3 yıl önce
    • Bilgisayarım boşta iken otomatik olarak uyku modu'na geçince ekran kapanmıyor sadece siyah kalıyor. atahan123 3 yıl önce