nvidia ekran kartı

Selamun aleyküm benim Bir sorunum vardı şimdi İşletim sistemim Win 7 Ultimate  grafik işlemciyi aktif etme seçenegı yok nvidia denetim masası masaustü seçenegınde  varmı diye baktım orda olabilirmi diye ordada yok lütfen bana yardım edın ben bunu nası aktıf edıcem En kısa sürede yardımlarını BEKLIORUM

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

  • Bunu nasıl aktif edeceğim derken kastınız bununla program çalıştırmak mı ? ahmetsamil 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sana aşağıda vereceğim yöntemi yap. 2. Maddede NVIDIA ekran kartını görmezsen bil ki Bios ayarlarından ekran kartını açtırman aktif etmen gerekir benim pc ilk aldığımda öyleydi açtırdım. Ha dersen ki önceden açıktı sonra böyle oldu işte o zaman altta yazacaklarımı yap. Eğer olmazsa buraya yaz. Büyük ihtimalle çözeriz İnşallah... :

Arkadaşlar bu ve benzeri sorunlar ben de çok oluyordu. Ama artık çözümü var. Ekran kartınız ilk günkü gibi olacak aslında bunu AMD Ekran kartınızda hatta sıkıntı çıkaran başka sürücülerin problemlerini çözmekte de kullanabilirsiniz. :D
Neyse artık çözüme geçelim...
(Not: Bu arada bu çözümü istediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilir paylaşabilir yazabilirsiniz. Lütfen paylaşımları alıntı şeklinde yapalım. Bunun çözümünü de hiçbir yerden almadım ben yaptım oldu sizde de olacaktır İnşallah :) ...  )
1. Start(başlat ya da Windows) tuşuna sağ tık yapın "Aygıt Yöneticisine" tıkla.
2. "Görüntü bağdaştırıcıları"ndan NVIDIA Ekran Kartınıza sağ tık yapın "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" e tıkla.
3. "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" buna tıklayın.
4."Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" buna tıklayın.
5. Buradan da NVIDIA Ekran Kartınızı seçin ve "İleri" ye tıklayın.
En sonunda "... Başarıyla Güncellenmiştir "  çıkarsa işlem tamamdır.
İşte bu kadar ekran kartınız ilk günkü gibi olmuştur. :)

bikul bikul (1)