Nvidia ekran kartımı güncellerken hata veriyor

Nvidia ekran kartımı manuel olarak güncellemeye çalıştığım zaman "Bu grafik sürücüsü,windows'un bu sürümü ile uyumlu değildir.Bu grafik sürücüsü uygun grafik sürücüsü bulunamadı" hatası alıyorum fakat bilgisayarım Windows 10 olmasına rağmen ben windows 10 için indiriyorum olmuyor ayrıca ekran kartımı sildim yükledim yine bu hatayı alıyorum dedim ki Windows 7'ye uyumlu nvidia driver'i yükliyim belki düzelir dedim yine aynı sorun ne denediysem düzelmedi.

Sonra dedim ki manuel indirmiyim Nvidia'nını Experience programıyla indiriyim dedim onda da şu hatayı verdi "Sürücü indirme işlemi başarısız" hatası verdi her ne denediysem çözemedim çözdüysemde bu hatayı kurulumda hata veriyor.

Not:

Ekran kartını denetim masasından sildim yükledim hata düzelmedi

Aygıt yöneticisinden sildim hata düzelmedi

DDU ile Kaldırdım hata düzelmedi

İnternetteki bir çok video ve çözümü denedim olmadı

Ayrıca ekran kartımın sürücüsünü doğru seçtiğimden eminim çünkü bilgisayarın kutusunda da aynı sürüm yazıyor aygıt yöneticisinde de aynı sürüm yazıyor yani yanlış sürümü indirmem imkansız. Bu sorunu herkes yaşıyor diye biliyorum internette gördüklerime göre

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Ekran kartının sürücüsünü NVIDIA dan indirmek yerine;

    ** Eğer laptop ise modeline göre üreticisinin websitesinden

    ** Masaüstü bir bilgisayar ise ekran kartının üretisine göre atıyorum (asus hd 5450) asus websitesinden indirip yüklemeyi deneyebilir misiniz.

    ** Windows Update ile sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz.

    Mantıken yaşadığınız sorun ekran kartı ile yüklediğiniz sürününün uyuşmaması görünüyor. Ama siz size muhtemel söylenecek tüm çözümleri yapmışssınız. Bu şekilde bir sorunu üstteki söylediğim yöntem ile çözdüğümü hatırlıyorum. Umarım sizinki de çözülür.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bu sorunu genelde ekran kartımızı güncellemeye çalıştığımız zaman alıyoruz hatta bir çok kişi bu sorundan çok şikayetci fakat bu sorunun çözümü var ve alttaki adımları takip ederseniz çözüme kavuşa bilirsiniz.

      Peki Çözümü ne?

      1. İlk olarak uygun ekran kartımızı indirelim.
      2. Ardından indirdiğimiz programı açalım ve alttaki gibi ekran gelecek size bu size NVIDIA ekran kartınızın nereye yükleyeceğini söylüyor buraya ok diyin geçin
      3. Ardından %100 olunca bu bilgisayarıma girelim ve Windows nereye yüklüyse o diske girelim benimki "C:" ye yüklü
      4. Ardından NVIDIA klasörü var orada onu kopyalayın ve masa üstüne yapıştırın.
      5. Masa üstüne yüklendikden sonra yani yapıştırdından sonra artık nvidia programı ile işimiz kalmadı kapata bilirsiniz zaten bekleseniz yine aynı hatayı verecek.
      6. Ardından bu masa üstüne attığımız klasörü açalım ve Display.Driver klasörüne girelim.
      7. Bu klasörün içerisinden de nvaci.inf 'i açalım.
      8. nvaci.inf 'i açtıkdan sonra Aygıt yöneticisini açalım
        • Aygıt yöneticisini açmamızın sebebi ordaki kodu almamız olacaktır.
      9. Aygıt yöneticisini açtıkdan sonra görüntü bağdaştırıcılarına gelelim ve NVIDIA ekran kartımıza sağ tıklayalım ardından özellikler'e tıklayalım.
      10. Özelliklerden Ayrıntılar sekmesine gelelim ve özelliklerden de Donanım kimliklerine gelelim
      11. Donanım kimliklerine geldikden sonra en üstte bulunan kodu kopyalayalım.
      12. Bu kopyaladığımız kodu nvaci.inf de işimize yarayacak ve nvaci.inf'i açıyoruz
      13. [NVIDIA_Devices.NTamd64.10.0...14310] böyle bir şey gördüğünüz zaman bir altında PCI\VEN_10DE&DEV_0FD1&SUBSYS_068B1025 buna benzer bir kod olacak aynısı olmaya bilir iki verdiğim şey
      14. Burdan PCI\VEN_10DE&DEV_0FD1&SUBSYS_068B1025 bunu silcez "fakat benim verdiğim kod örnek" kopyaladığımız kodu yapıştıracaz.
      15. [NVIDIA_Devices.NTamd64.10.0...14310] buna benzer 3-4 tane var onlarda da aynı yöntemi yapalım ve işlem bitmiştir kaydedip çıkalım

      Devam:

      Tamam buraya kadar fakat kurulum esnasında başka bir hata verecek bunun çözümü ise şu şekilde

      1. Ayarlar'a girelim
      2. Ardından Güncelleştirme ve Güvenlik'e girelim
      3. Kurtardan Şimdi yeniden başlat'a basalım.
        • Korkmayın bu yöntem format yöntemi değildir
      4. Karşınıza bir ekran gelecek buradan Sorun Gider'e tıklayın.
      5. Ardından gelişmiş seçenekler ve başlangıç ayarları
      6. Başlangıç ayarlarından da bilgisayarını yeniden başlat butonu var ona tıklayın
      7. Sonra karşınıza bir seçenek daha gelecek buradan klavyeden 7 'ye basın ve bilgisayarınızın açılmasını bekleyin
      8. Bilgisayarınız açıldıkdan sonra oynama yaptığımız klasördeki setup'a basalım
      9. Ardından kurulumu gerçekleştirelim en sonra size şu hata gelecek Windows bu sürücü yazılımının yayımcısını doğrulayamıyor diye bir hata buradan Bu sürücü yazılımını yine de yükle ye tıklayın ve işlem bitmiştir
      darkcrak darkcrak (5168)
      4 yıl önce cevaplandı

        kral bende pcyi formatladığımda nvidia geforce kuramadım eski sürümleri felan kuramadım çok araştırdım en sonunda 391.35 sürümünü yükledimde oldu sende 391.35i yükle ama bundan sonra güncelleştirme yapamıyorsun ekran kartın uyuşmuyor. Belkide sadece onunla uyuşuyordur ekran kartın artık driverler yeni ekran kartlarıyla uyuşuyor.

        kerembey kerembey (4)
        4 yıl önce cevaplandı

          Eğer Nvidia sürücü güncellemesi almak istiyorsanız ve  bu nvidia grafik sürücüsü windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir hatası alıyorsanız, sorun Nvidia'nın artık kullandığınız ekran kartına destek vermiyor olması olabilir.

          Aşağıdaki Fermi serisi GPU'ya sahip olan kartlar Nisan ayı itibariyle artık sürücü güncellemesi almayacaktır. Bu kartlar 2019 yılına kadar güvenlikle ilgili güncellemeleri alabileceklerdir.

          Aşağıdaki ekran kartına sahip bilgisayarlarda sürücü yüklenmek istendiğinde artık NVIDIA grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası alınacaktır.

          Nvidia Game Ready Driver (v397.31) sürümü ile birlikte aşağıdaki kartlar desteklenmeyecektir.

          Ekran kartın aşağıdakilerden biriyse bu nvidia grafik sürücüsü windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir hatası alabilirsin

          Nvidia tarafından sürücü desteği kesilen ekran kartları

          ·        NVIDIA GeForce 410M
          ·        NVIDIA GeForce 510
          ·        NVIDIA GeForce 605
          ·        NVIDIA GeForce 610M
          ·        NVIDIA GeForce 620M
          ·        NVIDIA GeForce 705A
          ·        NVIDIA GeForce 705M
          ·        NVIDIA GeForce 710A
          ·        NVIDIA GeForce 710M
          ·        NVIDIA GeForce 720A
          ·        NVIDIA GeForce 720M
          ·        NVIDIA GeForce 800M
          ·        NVIDIA GeForce 810M
          ·        NVIDIA GeForce 820A
          ·        NVIDIA GeForce 820M
          ·        NVIDIA GeForce GT 415M
          ·        NVIDIA GeForce GT 420
          ·        NVIDIA GeForce GT 420M
          ·        NVIDIA GeForce GT 425M
          ·        NVIDIA GeForce GT 430
          ·        NVIDIA GeForce GT 435M
          ·        NVIDIA GeForce GT 440
          ·        NVIDIA GeForce GT 445M
          ·        NVIDIA GeForce GT 520
          ·        NVIDIA GeForce GT 520M
          ·        NVIDIA GeForce GT 520MX
          ·        NVIDIA GeForce GT 525M
          ·        NVIDIA GeForce GT 530
          ·        NVIDIA GeForce GT 540M
          ·        NVIDIA GeForce GT 545
          ·        NVIDIA GeForce GT 550M
          ·        NVIDIA GeForce GT 555M
          ·        NVIDIA GeForce GT 610
          ·        NVIDIA GeForce GT 620
          ·        NVIDIA GeForce GT 620M
          ·        NVIDIA GeForce GT 625 (OEM)
          ·        NVIDIA GeForce GT 625M
          ·        NVIDIA GeForce GT 630
          ·        NVIDIA GeForce GT 630M
          ·        NVIDIA GeForce GT 635M
          ·        NVIDIA GeForce GT 640
          ·        NVIDIA GeForce GT 645
          ·        NVIDIA GeForce GT 705
          ·        NVIDIA GeForce GT 710M
          ·        NVIDIA GeForce GT 720A
          ·        NVIDIA GeForce GT 720M
          ·        NVIDIA GeForce GT 730
          ·        NVIDIA GeForce GT 820M
          ·        NVIDIA GeForce GTS 450
          ·        NVIDIA GeForce GTX 460
          ·        NVIDIA GeForce GTX 460 SE
          ·        NVIDIA GeForce GTX 460 v2
          ·        NVIDIA GeForce GTX 460M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 465
          ·        NVIDIA GeForce GTX 470
          ·        NVIDIA GeForce GTX 470M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 480
          ·        NVIDIA GeForce GTX 480M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 485M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
          ·        NVIDIA GeForce GTX 555
          ·        NVIDIA GeForce GTX 560
          ·        NVIDIA GeForce GTX 560 SE
          ·        NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
          ·        NVIDIA GeForce GTX 560M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 570
          ·        NVIDIA GeForce GTX 570M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 580
          ·        NVIDIA GeForce GTX 580M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 590
          ·        NVIDIA GeForce GTX 670M
          ·        NVIDIA GeForce GTX 675M

          hakan hakan (15424)